Iako su poskupljenja punih 10 godina zaobilazila “poslanički restoran”, došlo je vrijeme za korekcije. Doduše, minimalne.
Nove cijene objavljene su u Prijedlogu odluke o davanju saglasnosti na cjenovnik jela i pića u objektima institucija Bosne i Hercegovine, a ako to prođe, političari će kafu, umjesto 0,8 KM, plaćati “čak” 1,5 KM. Za čaj će morati izdvojiti 1 KM, za med 0,70.
Supu će jesti za 1,5 KM, teleće pečenje će plaćati 6,5 KM, dok bi porcija prebranca, mogla da košta 2 KM. Za rolovanu teletinu će morati da izdvoje 7 KM, za juneći gulaš 4,5 KM.
Poskupljenja nisu zaobišla ni priloge. Ukoliko, primjera radi, požele da naruče pekarski krompir, poslanici će morati da “iskeširaju” 1,5 KM.
Ako bi, onako, s nogu, htjeli da pojedu sendvič sa salamom, to zadovoljstvo će morati da plate 2,5 KM.
Ukoliko požele da se zaslade, poslanicima je na raspolaganju 37 vrsta kolača, a za komad bi, ubuduće, morali izdvajati od 1,50 do tri marke.
Iz Službe za zajedničke poslove institucija BiH, koja vrši nabavku artikala za ugostiteljske usluge, zatražili su korekciju cjenovnika, pojašnjavajući da je neophodno izvršiti korekciju cijena zbog globalnog poremećaja u proizvodnji, transportu i snabdijevanju i enormnog rasta cijena prehrambenih artikala, a što se onda, kako su naveli, odrazilo i na samo njihovo poslovanje.
Kompletan meni s cijenama, pogledajte ovdje.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.