Politika

(VIDEO) "SAD ĆU ISPASTI RASISTA" Dodik pričao o migrantima, pa britanskog ministra nazvao crncem

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je, tokom gostovanja u Jutarnjem programu RTRS, britanskog ministra vanjskih poslova Dejvida Lemija, nazvao crncem.

(VIDEO) "SAD ĆU ISPASTI RASISTA" Dodik pričao o migrantima, pa britanskog ministra nazvao crncem
FOTO: MIOMIR JAKVLJEVIĆ/RINGIER

Dodik je, naime, pomenuo Lemija dok je govorio o navodnim planovima Velike Britanije da migrante prebaci na prostore BiH.

-Dođe vam crnac… Sad ću ispasti da sam rasista, nisam. Ali, dolazi u ime Velike Britanije ministar vanjskih poslova crnac, okej, ja nemam ništa protiv, to je njihov izbor, i on nas nagovara da primimo ovdje neke njegove sunarodnike, jer su oni malo pretjerali u slobodi – rekao je Dodik.

Dodikovu izjavu možete poslušati u videu, na 20. minuti.