Poručio je ovo Ognjen Bodiroga, šef Kluba poslanika SDS u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
– Podsjećam da je ,,Comsar Energy RS” nosilac koncesije na ležištu „Ugljevik-istok 2“ koja mu je data 2013. godine uz koncesiju za gradnju trećeg bloka termoelektrane. Termoelektrana nikad nije izgrađena, a nedostatak uglja je doveo u pitanje rad RiTE Ugljevik. Na kraju, Vlada Republike Srpske je preko firme ,,Gas-RES“ Rašidu Serdarovu isplatila 240 miliona maraka – kaže Bodiroga.
Једна од највећих пљачки добија свој епилог, грађани Републике Српске су остали без 240 милиона марака, толико је Влада Републике Српске исплатила Рашиду Сердарову, односно фирми ,,Comsar Energy RS".
Подсјећам да је ,,Comsar Energy RS" носилац концесије на лежишту… pic.twitter.com/CJ3GhPRLBY
— Огњен Бодирога (@BodirogaOgnjen) February 25, 2026
Ovaj slučaj i slučaj ,,Vijadukt” su, nastavlja on, pljačke filmskih razmjera.
– Uskoro Republiku Srpsku očekuju novi arbitražni i predarbitražni sporovi u kojima čak učestvuje i advokat Milorada Dodika, Goran Bubić. Goran Bubić zastupa Poliester grupu iz Priboja, čiji su vlasnici dva državljana Slovenije i tri državljana Srbije (sva tri Bošnjaci), protiv Republike Srpske i opštine Rudo. Odnosno, advokatska kancelarija Gorana Bubića je pokrenula predarbitražni postupak, pošto kod naših redovnih sudova gubi sporove, pa je odlučila da sve prijavi institucijama BiH, i to: Pravobranilaštvu BiH, Savjetu Ministara, Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa. Toliko o patriotizmu advokata Milorada Dodika i nepriznavanju institucija BiH kojima prijavljuje Republiku Srpsku i njene organe – rekao je Bodiroga.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.