Banjaluka

Povećani prihodi: Ugostiteljstvo vide kao šansu za spas “Akvane”

Nova administracija i uprava planiraju zadržati i razvijati ugostiteljstvo u banjalučkoj Akvani, što nije bio slučaj s njihovim prethodnicima; oni su ranije razmatrali gašenje ove djelatnosti, koja je uvijek bilježila ogromne gubitke.

Povećani prihodi: Ugostiteljstvo vide kao šansu za spas “Akvane”
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Ranije je ugostiteljstvo u okviru preduzeća “Akvana” bilo pod znakom pitanja, dok ove godine, prema tvrdnjama nove uprave, počinje da se kreće uzlaznom putanjom. Kažu da to dokazuje podatak da je u februaru promet u ovom objektu povećan za 61 odsto u odnosu na isti period prethodne godine.

Fiskalni računi

V.d. direktora preduzeća “Akvana” u Banjaluci, Velibor Vukajlović, kazao je da ugostiteljstvo ovog preduzeća doživljava procvat, uprkos nepovoljnoj epidemiološkoj situaciji i mjerama koje su bile na snazi.

– Uprkos situaciji koja je cijelo ugostiteljstvo nerijetko stavljala na muke, mi smo ostvarili pozitivne prihode. To dokazuje sam početak ove godine, gdje smo ostvarili značajna poboljšanja u poslovanju, a prije svega mislim na februar, koji je donio povećanja prometa od 61% odsto u odnosu na februar prošle godine, kada čak korona još nije doputovala u naše krajeve. Napredak u januaru takođe nije zanemariv, pa tu bilježimo povećanje prometa do 50 odsto. Ugostiteljstvo Akvane je djelatnost koju nova administracija planira razvijati, pa se nadamo još boljim rezultatima u danima koji dolaze – naveo je Vukajlović.

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

On ističe da je, pored povećanja obima posla, takvim brojkama doprinijelo i redovno izdavanje fiskalnih računa u ovom objektu, kao i odgovorno poslovanje.

Pročitajte još

– Ovdje nije samo riječ o povećanju obima posla, nego i primjeni odgovornog i poštenog načina poslovanja. Kada je Uprava počela obavljati iznenadne kontrole izdavanja računa, prihodi su počeli rasti. Tu dolazimo do zanimljivog podatka, koji se odnosi na januar, tačnije za 21. i 22, kada su prihodi povećani za duplo. Na snazi je pravilo da svaka prodata roba mora biti otkucana i evidentirana, te svaki ulaz i izlaz robe mora biti evidentiran. Strogo se pazi na rokove, kao i na vrstu i količinu nabavljene robe – objasnio je Vukajlović.

Domaćinsko poslovanje

Naglašava da su ovakve promjene, pored odgovornog, rezultat i domaćinskog poslovanja, koje se odnosi na poboljšanju usluga za goste, što bi moglo proširiti krug ljudi koji posjećuju ovaj ugostiteljski objekat.

– Ovdje postoji potencijal koji ima tendenciju rasta, što se tiče prihoda. Naša želja je da novom organizacijom rada, koju polako uvodimo, te sa novim sadržajima koje planiramo u sezoni koja dolazi, na kojima takođe radimo, povećamo ponudu, što će, nadamo se, proširiti i krug gostiju – najavio je Vukajlović.

FOTO: GRAD BANJALUKA
FOTO: GRAD BANJALUKA

Podsjetimo, preduzeće “Akvana” se od prve godine poslovanja suočavalo s problemima u poslovanju, koji su se godinama postepeno nagomilavali, jer se  nije tragalo za rješenjem sve do prije nekoliko godina.

Parcijalne mjere

Prethodna administracija je donosila parcijalne mjere, koje su rješavale pojedinačne probleme, ali to nije donijelo oporavak ovom preduzeću. Ugostiteljski sadržaji u svim objektima “Akvane” su uvijek bili u minusu. Razmatrali su na koji način će biti regulisana ova djelatnost, ali bez konačne odluke.

Kao i njihovi prethodnici, tako su i nova uprava i administracija, bar za sada, skoncentrisani na “gašenje” pojedinačnih požara, što je, kako se nadaju, dobra putanja ka konačnom oporavku ovog preduzeća.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu