Svijet

POŽELIO PITU Sarajlija u SAD izliječen od korone, prošao SEDAM SEDMICA GOLGOTE (VIDEO)

Enes Dedić, 53-godišnji Sarajlija sa trenutnom adresom u Feniksu ponovno je postao udarna vijest u Sjedinjenim Američkim Državama.

POŽELIO PITU Sarajlija u SAD izliječen od korone, prošao SEDAM SEDMICA GOLGOTE (VIDEO)
FOTO: AZFAMILY POWERED BY 3TV & CBS5AZ/YOUTUBE/SCREENSHOT

Nakon sedam sedmica borbe sa virusom korona, otpušten je iz bolnice i stigao je kući, piše Slobodna Dalmacija.

Sa njegovom suprugom, Oliverom Dedić Markota, novinari ovog lista razgovarali su u subotu naveče, nedugo nakon povratka.

Nema riječi kojom bi se opisala njegova, kao i patnja sviju nas u ova dva mjeseca. Bio je to neki najružniji san iz najgorih noćnih mora. Ne ponovilo se – rekla je Olja.

Posebno emotivan bio je izlazak iz bolnice, medicinsko osoblje je Enesa ispratilo pljeskom i pjesmom.

Prvo je poletio supruzi u zagrljaj, a onda su se njih dvoje zajednički poklonili ljekarima, sestrama, svim medicinarima. prenosi Slobodna Dalmacija.

– Posljednjih deset dana Enes je proveo u HonorHealth Hospital na rehabilitaciji. Tamo je došao u električnim kolicima, jer nakon otpuštanja iz medicinskog centra John C. Lincoln bio je jako slab. Mogao je stajati na svojim nogama i prevaliti koji metar, ali ne zadugo. Malo po malo dolazio je sebi. Iako je bio najteži bolesnik, od sviju je najbrže napredovao. Toliko da je i doktore iznenadio. Biće da je malo do genetike, malo do jakog srca, malo do ljubavi, sve je pomoglo da iziđe kao pobjednik iz najteže bitke svog života – ispričala je Olja.

Ona i Enes kroz svih sedam sedmica bili su fizički razdvojeni. Najviše što su od kontakta imali bilo bi to da bi ona došla iz vani do prozora bolničke sobe u prizemlju u kojoj je bio smješten i potom upalili mobitele kako bi razgovarali.

– On se ne sjeća mnogih stvari, ali interesantno da je zapamtio trenutak kada su ga nakon 11 dana probudili iz kome i one svoje rečenice „Ma, mora da vi mene za…!“, kada su mu rekli da je obolio od korona virusa i kroz što sve je prošao. To je do suza nasmijalo ljekare i sestre. Moram reći da ga smisao za humor nije napustio ni sada – kazala je Olja.

Enes se kroz bolničke dane zaželio svega. Dao je prije izlaska popis želja što bi volio pojesti. Naravno, na vrhu je, kao svakom pravom Bosancu, bila – pita.

– Tu postoji samo jedan mali problem, a to je što i danas još nema okusa i mirisa. Liječnici su rekli da će se vratiti i da nije kod sviju isto. Nekima trebaju i mjeseci, očito je on u toj grupi – kaže ona za Slobodnu Dalmaciju.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu