
PROGNOZA SLADIĆA ZA LJETO Umjerenije u odnosu na prošlu godinu, ali i dalje među vrelijim
Poznati meteorolog Nedim Sladić donosi prognozu za ljeto 2025. godine.
Poznati meteorolog Nedim Sladić donosi prognozu za ljeto 2025. godine.
Poštovani čitaoci, s obzirom na veliko interesovanje mladih za odlazak iz ove zemlje, pripremili smo mali vodič za život u inostranstvu.
Mnoge žene obožavaju muškatle, pa su česte na našim terasama. Lijepo izgledaju, imaju bogate cvjetove raznih boja, a ne zahtijevaju posebnu njegu.
Rađanje u Republici Srpskoj je, ako je suditi po izjavama naših vlasti, patriotska dužnost, koja je urušena, ni zbog čega drugog, nego zbog komoditeta.
Ako vam se čini da su podovi i lajsne u vašem domu stalno prekriveni prašinom, postoji jednostavno rješenje koje ne samo da štedi vrijeme, već i učinkovito odbija nakupljanje prašine.
Uživanje u ponekom alkoholnom piću dio je društvenog života mnogih, ali često nismo ni svjesni koliko kalorija unosimo kroz nekoliko opuštenih pića.
Uvođenje 4 različite najniže plate, u zavisnosti od stručne spreme, već je donijelo pozitivne rezultate, ali to nije dovoljno, jer radnici i dalje teško žive, poručila je Ranka Mišić, predsjednica Saveza Sindikata Republike Srpske.
Povodom 1. maja, Međunarodnog praznika rada, predsjednik SPS Goran Selak čestitao je praznik svim radnicima u Republici Srpskoj i poručio da ovaj dan ne smije biti samo simbol borbe radničke klase u prošlosti, već i podsjetnik na obavezu da se i danas vodi dosljedna, uporna i konkretna borba za bolju budućnost svih koji žive od svog rada.
Delikatna, tanka i izuzetno osjetljiva, koža oko očiju je prva koja otkriva znake umora, stresa i starenja.
Dok većina građana BiH radi za minimalac ili tek nešto više od toga, pojedini zaposleni mjesečno zarađuju svote od kojih se vrti u glavi.
Pripreme za proslavu mature uveliko traju, a da bi đaci zablistali na jednoj od najglamuroznijih večeri, roditelji su spremni izdvojiti gotovo cijelu platu.
Bakšiš je odavno postao dio ugostiteljske kulture, ali posljednjih godina prerastao je u nešto što se od gostiju skoro pa zahtijeva.
Budžet gradonačelnika Draška Stanivukovića bi trebalo da bude uvećan za 3,3 puta u odnosu na ono što je prvi čovjek Banjaluke imao na raspolaganju lani, a istovremeno je planirano manje novca za sportiste, poljoprivrednike i ljude sa invaliditetom.
Zbog tehničkih problema na komunikacionim linijama danas od 8.40 nije bio moguć pristup sistemu štednih obveznica Republike Srpske, saopštili su iz Banjalučke berze.
Namjera uprave "Vodovoda" iz Kozarske Dubice da se preko Banjalučke berze zaduže za 450.000 KM je propala, jer nisu prodali nijednu od 4.500 emitovanih obveznica.
Prema nacrtu budžeta grada Banjaluka za 2025. godinu, budžet gradonačelnika Draška Stanivukovića bio bi uvećan za 3,3 puta: sa prošlogodišnjih 293.000 na planiranih 973.570 KM. Istovremeno, priličan je spisak onih koji bi dobili manje nego lani.
Vlada Republike Srpske je odavno bacila oko na štednju građana Bosne i Hercegovine, na onih 16 milijardi depozita koje građani imaju u bankama. Vlada odavno govori da građani imaju novca i da nije tačno da nemaju.
U Republici Srpskoj, počeo je upis narodnih obveznica. Na tom putu je, za početak, najvažnije da građani imaju nešto ušteđevine, a zatim i povjerenja u institucije. I tu nailazimo na problem.
Dok „prijatelji“ pomažu, inače, stabilnu ekonomiju, „neprijatelji“ se pitaju ko su ti „prijatelji“. A odgovora - nema. Sada, kada ista ta, stabilna ekonomija, kreće s prodajom obveznica, od „neprijatelja“ se očekuje da postanu „prijatelji“. A povjerenja, ima li?