Zbog kiše koja je padala u proteklim danima u Prijedoru su Sana i Gomjenica poplavile više stotina domaćinstava. Pod vodom su kuće, ulice, automobili, kao i poljoprivredne površine, a sinoć je proglašeno stanje vanredne odbrane od poplava.
Kada smo naručivali odjeću, obuću, knjige, nakit, donosili su nam to do kućnog praga. Danas njihove usluge neki koriste skoro pa svakodnevno. Sada najčešće dostavljaju hranu, ali i lijekove, cvijeće, a umjesto vas idu po namirnice u prodavnicu.
Dok neformalne Ffejsbuk grupe u zemljama regije najavljuju i sprovode nove bojkote trgovina, već sada se mogu podvući linije pod rezultate dosadašnjih bojkota.
Ustvrditi da su osnovne životne namirnice u Srbiji preskupe, nije nikakvo epohalno otkriće niti novina. Iako je životni standard nesporno porastao, ipak samo viša i viša srednja klasa, a njihovih pripadnika nema baš puno, može sebi dozvoliti luksuz lagodne i opuštene kupovine u prehrambenim prodavnicama, bez potrebe da se biraju proizvodi sa akcijskim cijenama i dobro promisli da li se bez određene namirnice može do sljedeće plate i kako će, u slučaju da se ipak nađe u korpi, to uticati na kućni budžet.
“Non-trade clause” je klauzula u ugovoru, najčešće u profesionalnim sportovima, koja igraču daje pravo da blokira ili ograniči transfer u drugi tim bez njegovog pristanka.
Građani i predstavnici udruženja potrošača ubijeđeni su da je potrošnja proteklog petka u Republici Srpskoj na dan bojkota kupovine, bila manja. Od nadležnih traže i pouzdane podatke o prometu u trgovini na malo.
Hoteli i restorani u kojima odsjedaju funkcioneri na svim nivoima vlasti u BiH godišnje nas koštaju na stotine hiljada maraka, a kada se pogledaju računi koje su pravili u pojedinim ugostiteljskim objektima vidljivo je da nema štednje kada je u pitanju javni novac.
Iako je u Srpskoj i BiH za danas predviđen bojkot kupovine u trgovinama, ugostiteljskim objektima i na pumpama, stav građana po ovom pitanju prilično je podijeljen.
Gotovo da nema sedmice da neka institucija BiH ne nabavlja novo službeno vozilo, pa je tako u proteklih mjesec dana 7 od 9 ministarstva u Savjetu ministara BiH potrošilo 2,7 miliona maraka na kupovinu 44 limuzine za potrebe svojih funkcionera, saznaje Srpskainfo.
Plastične kese u koje se stavljaju voće, povrće i meso, a koje su do sada bile besplatne širom Zapadnog Balkana, od 1. janaura 2025. godine će biti naplaćivane u Hrvatskoj.
Popularni "crni petak" otanjio je ove godine bankovne račune i novčanike građana Republike Srpske za čak 60,5 miliona maraka pa zahvaljujući tome se u kasi trgovaca našlo skoro 25 miliona KM više nego lani.
Narodna skupština Republike Srpske iduće sedmice trebalo bi da raspravlja o Prijedlogu budžeta RS za 2025. godinu i to po hitnom postupku, koji je za 260 miliona KM veći od okvira Rebalansa budžeta Srpske za 2024. godinu.