
Ljetovanje postaje sve paprenije: Cijena ležaljki u Grčkoj ŠOKIRALA TURISTE "Hvala, ali ne"
Odmor u Grčkoj, nekada poznat po pristupačnim cijenama i gostoljubivosti, sve češće postaje luksuz koji zahtjeva dubok džep.
Odmor u Grčkoj, nekada poznat po pristupačnim cijenama i gostoljubivosti, sve češće postaje luksuz koji zahtjeva dubok džep.
Cijene ljetovanja na popularnim evropskim destinacijama svake godine rastu, posebno tokom špica turističke sezone, kada troškovi za smještaj, hranu i osnovne usluge dostižu vrtoglave iznose. Gradovi poput Barselone, Dubrovnika, Rima ili Soluna postali su luksuz koji mnoge porodice više ne mogu da priušte. Hoteli, restorani, prevoz, pa čak i najam ležaljki na plaži – sve je značajno poskupjelo.
Dok mnogi sanjaju o dalekom Baliju sa palmama, tirkiznim morem i beskrajnim pješčanim plažama, put do Indonezije često je preskup i previše zahtjevan. Ipak, kako piše poznata influenserka Travel with Rafa, postoji mnogo pristupačnija evropska alternativa.
Ljetovanje za mnoge znači relaksaciju, bježanje od svakodnevice i punjenje baterija pod suncem uz šum talasa. Međutim, ponekad, situacije sa popularnih destinacija prikazuju nešto sasvim drugo - gužvu, buku i borbu za kvadrat hlada.
Albanija je od korone postala poželjna destinacija za ljetovanje, pa Srbi i ove godine idu tamo na odmor. Oni kojima je prvi put, pitali su za savjete, a među njima su i oni koji se odnose na cijene iznajmljivanja ležaljki na plaži.
Letnja sezona zvanično je otvorena, a turisti kao da su jedva dočekali da pohrle na obližnja primorja. Kada su Srbi u pitanju, tu svakako prednjače Grčka i Crna Gora, a kada smo kod komšijske zemlje - Sutomore je svakako jedna od najtraženijih destinacija.
Tiktokerka Nina Skočak iznenadila je svoje mnogobrojne pratioce objavom nakon ljetovanja na Ibici.
Pasoš vam važi još samo 3 mjeseca - ne planirajte putovanja u zemlje članice EU i Šengena, kao i na Zapadni Balkan, dok ne izvadite novi.
Ljetovanje u Hrvatskoj postalo je bezobrazno skupo, čak i za one koji su dubokih džepova. Za cijene apartmana u Hrvatskoj, u Italiji ili Turskoj mogu se pronaći hoteli s uključenim obrocima, ako na vrijeme počnemo tražiti avionske karte.
Dok cijene ljetovanja širom Еvrope obaraju rekorde, čini se da Crna Gora i dalje nudi priliku za pravi ljetnji odmor i to bez pražnjenja novčanika, a evo kako se trenutno kreću cijene na primorju.
Broj turista koji posjećuju Hrvatsku naglo je pao, što predstavlja ozbiljan udarac za turistički sektor.
Kako se bliži sezona godišnjih odmora, sve više građana Bosne i Hercegovine razmatra mogućnost ljetovanja unutar zemlje.
Počinje sezona odmora, a izuzetno je važno da znate na šta treba da obratite pažnju ako ste odlučili da smještaj ili prevoz za ljetovanje, rezervišete preko popularnih internet platformi.
Nekada su se ljetovanja na Jadranu planirala s osmijehom i bez pretjeranog računanja - danas sve češće izazivaju stres, pa i ogorčenje.
Sanjate o odmoru na prelijepim pješčanim plažama, toplom moru i suncu, ali vas plaši koliko će to da košta? Vjerovali ili ne, postoje mjesta širom Evrope i šire gdje možete ljetovati gotovo za džabe – sa svim osnovnim troškovima ispod 10 evra dnevno!
Da su građani BiH uveliko rezervisali ljetovanja potvrdili su iz turističkih agencija te dodali da su aranžmani koji su bili povoljni "planuli" još krajem prošle godine, ali ističu da ove godine imaju i specijalne ponude kao što je besplatno putovanje za punicu.
Albanija je sve traženija ljetna destinacija, a Ksamil se posebno izdavaja kao najpopularnije mjesto na rivijeri koje čak nazivaju i evropskim Maldivima.
Neizvjestan završetak školske godine, skuplji aranžmani, veća štedljivost građana u kriznim situacijama i loše vrijeme razlozi su što mnogi odlažu ljetovanje.
Jedna od omiljenih zanimacija kupača na plaži, skakanje u talase, kao i plivanje kada je more nemirno, samo u jednom trenutku može da se pretvori u tragediju.
Zemljotres jačine 6,1 stepen Rihterove skale pogodio je juče ujutru morsko područje sjeverno od grčkog ostrva Krit, popularne destinacije među srpskim turistima. Potres se osjetio širom Egejskog mora, zahvativši dijelove Turske, Izraela i čak Sjeverne Afrike.