
Prizori koji narušavaju sliku grada: Ulice ponovo zatrpane smećem (FOTO)
Hladno vrijeme propraćeno snježnim padavinama, zadržalo je mnoge Banjalučane u kućama, pa je jedini prizor na ulicama grada razbacano smeće.

Hladno vrijeme propraćeno snježnim padavinama, zadržalo je mnoge Banjalučane u kućama, pa je jedini prizor na ulicama grada razbacano smeće.

U JKP "Gradska čistoća" na poslovima komunalih radnika angažovano je oko 1.200 ljudi, među njima i komunalna radnica Alisa Jusufovski, žena koja svojim trudom i radom ruši predrasude o podjeljenosti poslova na muške i ženske i dokazuje da žene u sebi imaju ogromnu snagu, sposobnost i hrabrost.

Gradonačelnik Draško Stanivuković kazao da je danas drugi dan blokade najvećeg grada u Srpskoj, te istakao da je teško izaći na kraj sa dvije blokade - one koju izaziva skupštinska većina i one koju prouzrokuje pandemija.

Iako je blokada, nastala neusvajanjem budžeta grada, na snazi tek jedan dan, na ulicama Banjaluke se već može zateći mnogo razbacanog smeća.

Odvoz smeća iz domaćinstava neće biti obustavljen nakon što banjalučka Skupština nije usvojila budžet grada, tako da kontjeneri u naseljima neće ostati zatrpani otpadom.

Banjaluka je u potpunoj blokadi i pravi efekti će se vidjeti u narednih sedam dana, poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković komentarišući situaciju koja je nastala zato što nije usvojen budžet grada.

Iz bijeljinske firme "Komunalac" saopšteno je danas da gradonačelnik Ljubiša Petrović "neradom ugrožava funkcionisanje ovog javnog preduzeća" i time dovodi u pitanje održavanje čistoće grada.

Broj zaraženih virusom korona u Foči i dalje raste, pa će nadležne službe pojačati dezinfekciju i kontrolu poštovanja epidemioloških mjera, ali je važno da građani ozbiljno shvate situaciju, nose maske, drže distancu i ne okupljaju se u većem broju, istaknuto je na sjednici Opštinskog štaba za vanredne situacije.

Sredinom februara će se pred banjalučkim odbornicima naći Nacrt budžeta Grada, u iznosu od oko 150 miliona KM, a raspodjelu novca će dobrim dijelom diktirati virus korona, između ostalih za pomoć privredi te za rad Doma zdravlja Banjaluka.

Saobraćajnice u Semberiji očišćene su od snijega i na kolovozima nema poledice iako je temperatura vazduha i do minus devet stepeni Celzijusa u Bijeljini, rekao je tehnički direktor preduzeća "Bijeljina put" Aleksandar Kecman.

Građani najbolje znaju u kakvom je haosu juče bio grad. Imali smo prohodne puteve, ne zahvaljući radu gradskih službi, već Božijoj volji, suncu koje se pojavilo na nebu i temparatura je došla u plus, rekao je to šef kluba odbornika SNSD Dragoslav Topić komentarišući reakciju gradonačelnika na jučerašnju situaciju u Banjaluci.

Teška, sa slabijom naplatom usluga, većim troškovima poslovanja, ali bez otpuštanja radnika ili smanjenja plata.

Naše službe nikada više neće iznenaditi prvi snijeg, a naši vrijedni radnici su spremni da u svakom trenutku odgovore na sve izazove, poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković nakon sastanka sa rukovodstvom javnog preduzeća „Čistoća“.

Porastom broja zaraženih korona virusom u Srbiji sve veći broj oboljelih je na kućnom liječenju, a mnogi od njih već su počeli da iznajmljuju boce s kiseonikom. Ljekari upozoravju da je veoma opasno tako nešto raditi na svoju ruku!

“Vrlo uspješno”, “brojevi sve govore, ko je kako radio” ili “uvijek može bolje”... tako su pojedini načelnici odjeljenja u Gradskoj upravi Banjaluka ocijenili svoj rad u protekle četiri godine.

Preduzeće “Čistoća” raspolaže sa dovoljnom količinom mehanizacije, soli za posipanje ulica i radnika u okviru zimske službe, koja zvanično počinje sa radom od nedjelje, 15. novembra.

Ideja predsjednika SNSD Milorada Dodika da se ukine glasanje putem pošte, a državljanima BiH izvan zemlje ostavi mogućnost da svoje biračko pravo ostvare samo u ambasadama, ne može da bude provedena u djelo.

Šef Delegacije EU u BiH Johan Satler poručio je da će EU pažljivo pratiti izborni proces u BiH, pogotovo u Mostaru, te biti prisutna na svakom glasačkom mjestu.

Pametni gradovi nastaju i razvijaju se ne samo zahvaljujući tehnologiji nego i viziji onih koji ga vode.

Za oko mjesec dana bi trebala početi s radom zimska služba, ali za pojedina seoska područja u Banjaluci, ni nakon više pokušaja, još nisu izabrane firme koje bi trebale čistiti snijeg sa saobraćajnica.