
Vaspitači traže veće plate: U javnim vrtićima traje štrajk upozorenja
U banjalučkim predškolskim ustanovama Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u toku je štrajk upozorenja.

U banjalučkim predškolskim ustanovama Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u toku je štrajk upozorenja.

Centar za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka održaće u srijedu, 21. septembra, jednočasovni štrajk upozorenja, odlučeno je danas na sastanku Sindikalnog odbora Sindikalne organizacije ove javne ustanove.

Sindikalna organizacija banjalučkog Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje donijeće u ovoj sedmici odluku o štrajku upozorenja u vezi sa zahtjevom za povećanje plata i o svemu će, u skladu sa zakonom, obavijestiti korisnike i javnost, saopšteno je iz Saveza sindikata Republike Srpske.

Naselje Kuljani dobili su po prvi put od njegovog osnivanja vrtić „Dječje carstvo“ ukupnog kapaciteta od 94 djece, na radost svih mještana.

Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Natalija Trivić izjavila je danas u Banjaluci da resorno ministarstvo u kontinuitetu ulaže u edukacije svih zaposlenih u obrazovanju u osnovnim i srednjim školama, te predškolskim ustanovama, što je jedan od primarnih ciljeva reforme obrazovanja u Srpskoj.

U Bijeljini je sinoć otvoren festival "Baro drom", u prevodu "Dug put", koji promoviše romsku kulturu, tradiciju i jezik.

Opština Pale je stabilna jedinica lokalne samouprave koja se dinamično razvija i, uprkos složenim okolnostima, uspijeva da sprovodi ozbiljan investicioni ciklus u oblasti unapređenja putne i komunalne infrastrukture, izjavio je načelnik lokalne zajednice Boško Jugović.

Sve gradske ustanove koje su pripremile potrebne akte i dostavile ih Gradskoj upravi, imaće veću avgustovsku platu, kao i svi radnici Gradske uprave.

Gradski odbor Socijalističke partije Srpske i predsjednik SPS GO Banjaluka Saša Kondić pozdravili su povećanje plata vaspitno-obrazovnim radnicima.

Predstavnici Sindikalne organizacije Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka i Grada Banjaluka dogovorili su da do sutra svim radnicima Centra bude isplaćen drugi dio regresa u iznosu od 350 KM.

Predstavnici Grada održali su sastanak sa Upravom Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje i predstavnicima sindikata ovog javnog preduzeća u vezi sa zahtjevima koje su imali, a koji se tiču plate.

Radnici Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka nisu dobili povećanje plata 17 godina, a pobunili su se zbog toga što je radnicima zaposlenim u Gradu Banjaluka povećana plata, a njima nije.

Radnici "Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje" Banjaluka najavili su štrajk upozorenja, jer kako kažu, 17 godina im nije povećana plata.

Predstavnici Sindikalne organizacije Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka pozvali su danas nadležne u Upravi grada Banjaluka da pod hitno donesu mjere kojima će se plate zaposlenih u ovoj ustanovi povećati za najmanje 15 odsto.

Teško da ima živog stvora u Republici Srpskoj, koji to nije vidio, ili bar čuo, al' ajd, red je da podsjetimo. Irena Joldžić, direktorka Centra za socijalni rad Banjaluka i kandidatkinja SNSD za Narodnu skupštinu RS, sa zasluženog odmora u Hurgadi, gdje kupačima prijete ajkule, poslala je eksplicitni video.

Banjalučki gradski vrtići će od 4. jula do 5. avgusta raditi smanjenim kapacitetom, a redukovani način rada se organizuje svakog ljeta, tokom sezone godišnjih odmora.

U Mjesnu zajednicu Kuljani Grad je uložio više miliona KM kroz infrastrukturne projekte koje su mještani delegirali gradskoj administraciji, rekao je gradski menadžer, Bojan Kresojević.

Grad Bijeljina do sada je u 115 slučajeva dao finansijsku podršku parovima koji ne mogu da se prirodnim putem ostvare kao roditelji, a budžet za vantjelesnu oplodnju u ovoj godini je 50.000 KM, rečeno je Srni u Gradskoj upravi.

Gradska uprava počela je sa isplatama roditeljima, koji su se prijavili za sufinansiranje troškova usluge boravka djece u privatnim vrtićima.

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka na kojoj bi se trebao razmatrati novi cjenovnik karata u javnom prevozu održaće se 17. maja sa početkom u 10 časova.