
Intezivirano košenje trave: Ekipe u Rosuljama i Čairama, nastavak u još dva naselja
Intenzivirano je košenje zelenih površina po naseljima, a nadležne ekipe danas kose u Rosuljama, Čairama, te nastavljaju u naseljima Starčevica i Obilićevo.

Intenzivirano je košenje zelenih površina po naseljima, a nadležne ekipe danas kose u Rosuljama, Čairama, te nastavljaju u naseljima Starčevica i Obilićevo.

Formiranjem kolone "Besmrtnog puka" u parku Petar Kočić u Banjaluci počelo je obilježavanje 9. maja - Dana pobjede na fašizmom.

Da odluka o neradnoj nedjelji ide u proceduru banjalučke Skupštine Grada, te da samim tim postaje realnost, svakako je jedna od najvažnijih vijesti koja je obilježila sedmicu iza nas.

Veliki broj mališana i njihovih roditelja okupio se u parku "Petar Kočić" da farbaju i ukrašavaju vaskršnja jaja.
Maštovite dječica, sa bojicamama u rukama, oslikavala su najljepše boje.

Mališani će sutra od 12 časova imati priliku da u parku „Petar Kočić“ farbaju i ukrašavaju vaskršnja jaja, a očekuju ih i brojna iznenađenja.

U čast Danu grada, mališani iz banjalučkih vrtića tradicionalno su svom gradu priredili prigodnu svečanost pod nazivom „Najmlađi voljenom gradu“.

Banjaluka se priprema za proslavu najvećeg hrišćanskog praznika Vaskrsa, povodom kojeg će u Parku „Petar Kočić“ u subotu, 23. aprila, sa početkom u 12 časova biti organizovan „Vaskršnji piknik“.

Svečana akademija, polaganje vijenaca i koncert na Dan grada - 22. aprila, zbog vaskršnjih praznika pomjereni su za 26. april. Naime, proslava Dana grada pada na Veliki petak, pa je razmumljivo da su događaji pomjereni.

U susret Danu grada i najvećem hrišćanskom prazniku Vaskrsu, bogat i raznovrstan program „Banjalučkog proljeća“ se nastavlja i sljedeće sedmice.

Bubamare, vile, vilenjaci, princeze, balerine, klovnovi, slatke voćkice, prodefilovali su ulicama našeg grada.

Šareni abažuri, koji krase Gospodsku ulicu večeras su osvijetlili omiljeno šetalište u Banjaluci.

U parku “Petar Kočić” u Banjaluci je otvoren Banjalučki festival cvijeća koji će trajati do 17. aprila.

Banjaluka se priprema za pravu proljećnu bajku, koja će početi otvaranjem Banjalučkog festivala cvijeća u Parku „Petar Kočić“ u petak, 15. aprila sa početkom u 13 časova.

Sjajna atmosfera, mnogo dobre zabave, smijeha, pjesme, plesa, druženja, brojne manifestacije kulturnog, sportskog i zabanog sadržaja je ono što vas očekuje u okviru programa „Banjalučkog proljeća“, koje će trajati do kraja juna.

DJeca u vrtićima mogu ostati bez obroka, gimnazijalci već godinama sjede u učionicama kroz koje duva vjetar. To su zadnji primjeri, koji pokazuju šta su posljedice konstantne svađa između onih koji bi trebali da rješavaju probleme Banjalučana, a kojima su lični politički interesi očigledno važniji od toga.

Tačno prije godinu dana najveći grad Srpske bio je zatrpan smećem. Klupe u parku Petar Kočić „krasile“ su flaše, razbacani papiri, ostaci hrane, a građani se nisu mogli prošetati našim najvećim šetalištem, Gospodskom ulicom, od crnih vreća za smeće koje su bile na svakom ćošku.

Zainteresovanost za učešće na ovogodišnjem Festivalu cvijeća veća je u odnosu na prethodne godine, a oni koji žele biti dio ovog jedinstvenog događaja prijaviti se mogu i tokom ove nedjelje.

Velika akcija uređenja i čišćenja grada sljedeće sedmice biće organizovana na području mjesnih zajednica Nova Varoš i Rosulje.

Na radost svih sugrađana, Banjaluka se, u okviru programa „Banjalučko proljeće“, priprema za još jedan Festival cvijeća, koji će se u gradu održati od 15. do 17. aprila.

U okviru kampanje obilježavanja Međunarodnog dana žena, u četvrtak, 24. marta, u Muzičkom paviljonu Parka „Petar Kočić“ biće održana panel diskusija o temi „Znamenite žene“.