
U klupama na sjednici Skupštine grada Banjaluka 20 odbornika: Božić rekao da je 1.000 domaćinstava bez vode
Nastavak 26. redovne sjednice Skupštine grada Banjaluke počeo je danas i ovog puta ispunjen je kvorum.

Nastavak 26. redovne sjednice Skupštine grada Banjaluke počeo je danas i ovog puta ispunjen je kvorum.

Odbornici Socijalističke partije Srpske pozivaju gradonačelnika i rukovodstvo Skupštine grada Banjaluka da se hitno održi posebna sjednica o vodosnabdijevanju na teritoriji Banjaluke.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković razgovarao je danas sa predstavnicima Udruženja penzionera grada o doživotnim besplatnim kartama javnog prevoza za penzionere i osobe starije od 65 godina koje nemaju status penzionera.

Pozitivnu poslovnu godinu zabIilježili su u preduzeću “Vodovod”. A od dolaska nove uprave mnogo se toga uradilo.

Prvo Ratko Jokić, pa Predrag Duduković. U istom mjesecu direktori dva gradska preduzeća su podnijeli ostavke.

Direktor “Vodovoda” Banjaluka Predrag Duduković podnio je ostavku na funkciju generalnog direktora, a sada će obavljati funkciju izvršnog direktora za finansije, potvrđeno je iz ovog preduzeća.

Direktor "Vodovoda" Banjaluka Predrag Duduković podnio je ostavku na tu funkciju.

Predsjednik banjalučkog Gradskog odbora DEMOS Boran Bosančić pozvao je gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića i skupštinsku većinu da na sutrašnjoj sjednici Skupštine grada odobre sredstva za rješavanje problema vodosnabdijevanja na Manjači.

Saobraćaj u ulici Bana dr Todora Lazarevića u centru Banjaluke obustavljen je zbog radova koji se već neko vrijeme izvode na ovoj lokaciji.

Boran Bosančić, predsjednik Gradskog odbora DEMOS, poziva sve nadležne od gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića, Skupštine grada do “Vodovoda” da se uključe kako bi se što prije riješio problem vodosnadbijevanja na Manjači.

Na predizbornim mitinzima vodećih partija u Banjaluci, u domovima kulture od Zalužana do Piskavice, vatrene govore su držali čak i Draško Stanivuković i Milorad Dodik.

Proteklih nekoliko dana cijeli plato Manjače ostao je bez vode zbog havarije pumpi na izvorištu.

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima obišao je danas Kuljane, gdje su u toku radovi na drugoj fazi I kuljanske ulice.

Ekipe „Vodovoda“ Banjaluka danas započinju obimne i zahtjevne radove na zamjeni pumpe u Fabrici vode u Novoseliji. Zbog ovih radova može se desiti da neka naselja na kratko ostanu bez vode.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković sa saradnicima obišao je Ducipolje, gdje se susreo sa mještanima i sa njima razgovarao o plčanovima za izgradnju vodovoda.

Vlada Republike Srpske usvojila je danas plan korištenja sredstava za podsticanje razvoja poljoprivrede i sela za 2024. godinu, za šta će biti izdvojeno 180.000.000 KM.

Gradski Vodovod Banjaluka obavještava građane da će se izvoditi radovi u ulicama Uroša Drenovića (Srpske toplice), Đure Jakšića (Bulevar), Dunavskoj (Kumsale), Miloša Obilića (Obilićevo) i Mirka Kovačevića (Obilićevo).

Iz „Vodovoda“ Banjaluka saopštili su da su ovu godinu započeli nabavkom pumpe u Fabrici vode u Novoseliji.

Ekipe "Vodovoda" danas će raditi na cjevovodu u Karađorđevoj ulici od 9 do 18 časova.

Banjaluka još od 1908. godine ima vodovod. U to vrijeme to je bio među prvima izgrađenim sistemima za vodosnabdjevanje na ovim područjima. Od prvog izvorišta Subotica, na južnim padinama planine Strmac, voda je cjevovodom dužine oko 23 kilometra stigla do centra grada snabdjevajući naselja kroz kojа je prolazio.