
VODA STIŽE U 500 DOMAĆINSTAVA Počela izgradnja vodovodne mreže za više dijelove Česme
Stanovnici gornjih dijelova Česme već na ljeto će se moći priključiti na gradski vodovod, nakon što je otpočela izgradnja vodovodne mreže za ovaj kraj.

Stanovnici gornjih dijelova Česme već na ljeto će se moći priključiti na gradski vodovod, nakon što je otpočela izgradnja vodovodne mreže za ovaj kraj.

Na području gornjeg dijela Česme iduće sedmice počeće izgradnja vodovodne mreže, u okviru projekta koji bi trebao da dovede vodu do 500 domaćinstva u ovom, sve naseljenijem dijelu grada, rekli su iz Gradske uprave.

Preventivni zdravstveni pregledi biće nastavljeni 1. februara, i to za stanovnike naselja: Bulevar, Centar I i II. Za njih će pregledi biti organizovani u Poliklinici i trajaće sve do kraja maja.

Učestale žalbe na tendere za javnu rasvjetu, bilo da se radi o gradnji ili održavanju, prepreka su koja je naterala Grad Banjaluka da za pojedine situacije pronađe alternativno rješenje. Jedno od njih je da im kod popravke kvarova na osvjetljenju pomogne gradska civilna zaštita.

Iz šarene barake kod Gradskog mosta uskoro bi se trebali iseliti njeni korisnici, Omladinski centar „Zdravo da ste“, što je prvi korak u relizaciji ambicioznog plana Grada Banjaluka da se na toj lokaciji, u saradnji s privatnim investitorima, izgradi hotel u čijem prizemlju bi bio rezervisan prostor za društvene sadržaje.

Banjalučka policija je u akciji „Hidra“ uhapsila 4 osobe i rasvijetlila veći broj krađa na području Banjaluke i Laktaša, kao i jedno razbojništvo u kladionici.

Uređenje nove rekreativne zone i arboretuma na područiju Trapista trebalo bi početi iduće godine, a radovi bi se trebali finasirati iz međunarodnih fondova.

Više od stotinu kilometara nove vodovodne mreže biće izgrađeno dogodine na seoskom i prigradskom području, s ciljem da u roku od tri godine u gotovo svim domaćinstvima poteče voda.

Na Mrakovici je u toku Strateško planiranje razvoja Banjaluke od 2020. do 2025. godine, naveo je gradonačelnik Igor Radojičić na svom Fejsbuk profilu.

Cjelokupan prostor društvenog centra “Rosulje” u Parku “Mladen Stojanović” ovih dana je temeljno obnovljen, čime je kompletan objekat stavljen na raspolaganje stanovnicima ovog naselja.

Na području gornjeg dijela Česme, ovih dana se intenzivno radi na gradnji velikog rezervoara, koji će konačno riješiti problem vodosnabdijevanja ovog naselja.

Bjekstva iz zatvora u BiH nisu česta pojava, ali je proteklih decenija zabilježeno nekoliko slučajeva.

Preventivni zdravstveni pregledi, u okviru akcije „Za tvoje dobro“, od ovog vikenda biće organizovani za mještane Dragočaja, jednog od najvećih prigradskih naselja.

Banjaluka je grad koji stanovništvo umnožava visokim tempom, ali istovremeno gubi fizionomiju grada srednje veličine i postaje grad nervoznih ljudi, jer kapaciteti koje ima ne mogu pratiti potrebe građana.

Prvim besplatnim pregledima u okviru akcije “Za tvoje dobro”, koji su organizovani u ambulanti u Motikama, odazvalo se 63 odsto pozvanih pacijenata iz tog naselja.

U organizaciji Udruženja veterana i boraca “Orlovi” Banjaluka obilježen je dan formiranja 2. Izviđačkog diverzantskog odreda ” Orlovi Grmeča” čije tradicije njeguje ovo udruženje.

Pod sloganom „Za tvoje dobro“, od 6. oktobra počeće realizacija besplatnih preventivnih pregleda na cijeloj teritoriji Banjaluke, saopšteno je iz Gradske uprave.

Gradonačelnik Igor Radojičić, zajedno sa predstavnicima Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), potpisali su danas sa preduzećem „Hidrokop“ 7,8 miliona KM vredan ugovor o izgradnji vodovoda u više sela i prigradskih naselja, u okviru projekta „Voda I“.

Opštinska uprava Laktaši definisala je nekoliko programa čijom realizacijom će bitno unaprijediti život u više naselja, primarno u Slatini i Laktašima.

Dio stanovnika opštine Laktaši dogodine će dobiti vodu sa novog vodovodnog sistema koji Banjaluka gradi na Krčmaricama, saopšteno je na sastanku delegacija Grada Banjaluke i Opštine Laktaši.