
(FOTO) "Dođu, zbrljaju i odu" Asfalt u ulici Ranka Šipke u KRITIČNOM STANJU, evo čega se stanari NAJVIŠE PLAŠE
Stanari ulice Ranka Šipke u Banjaluci izgubili su svaku nadu da će nadležni napokon popraviti asfalt ispred njihovih kuća.

Stanari ulice Ranka Šipke u Banjaluci izgubili su svaku nadu da će nadležni napokon popraviti asfalt ispred njihovih kuća.

Slađana Mišić, predsjednica Sindikalne organizacije Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka, rekla je na današnjoj pres konferenciji da je završen prvi dan generalnog štrajka i da su roditelji u svim ustanovama centra u 12 časova preuzeli djecu.

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka, posvećena vanrednom stanju u javnim vrtićima, počela je sa sat zakašnjenja i zapela već na prvom koraku. I dok odbornici raspredaju o dnevnom redu, roditelji smišljaju kako da u podne preuzmu djecu iz vrtića.

Predsjednik Gradskog odbora DEMOS Banjaluka Boran Bosančić izrazio je punu podršku radnicima predškolskih ustanova koji su započeli štrajk, boreći se za svoja osnovna prava i dostojanstvo.

Skupština grada Banjaluka razmatraće danas na vanrednoj sjednici stanje u vrtićima Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, što je jedina tačka dnevnog reda.

Skupština grada Banjaluka usvojila je večeras na vanrednoj sjednici amandman kojim će biti omogućeno da Gradskom olimpijskom bazenu bude uplaćeno 500.000 KM za njegovo funkcionisanje.

Bolje bi bilo da su potpuno obustavili rad, onda bi im se pridružili mi, roditelji koji nemaju gdje da ostave djecu, izašli bi svi na ulice i to bi imalo smisla i efekta.

Stanje na mnogim dječjim igralištima u Banjaluci je takvo da ni izbliza ne podsjeća na lijepo i bezbjedno mjesto za igranje mališana.

Cijenimo vaspitače i ono što možemo u ovom trenutku jeste da njima i svim radnicima Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje pružimo podršku u iznosu od 450 KM do kraja godine.

U dogovoru sa našim koalicionim partnerima u Skupštini grada, ponudićemo sutra konačno rješenje za Gradski olimpijski bazen i sa zadovoljstvom možemo da najavimo da će bazen, koji je Uprava bazena samovoljno zatvorila, moći nesmetano da radi!

Transparensi Internešnal u BiH je podnio krivičnu prijavu protiv odgovornih u Gradskoj upravi Banjaluka, zbog sumnji u korupciju i zloupotrebu službenog položaja u vezi sa izgradnjom Kuće “Predah".

Grad Banjaluka se ovih dana susreće sa novim problemom, a to je dug Toplane prema IRB-u u iznosu od 8,3 miliona KM, a koji Toplana ne može sama da plati.

Odvoz smeća je doveden u pitanje, iz deponije u Ramićima su najavili da će stopirati prijem i deponovanje otpada, a Banjaluka i još 7 lokalnih zajednica su pred vratima ekološke katastrofe. A šta je uradila komisija, koja je formirana prije pola godine da riješi ovaj problem?

Banjalučani, koji koji koriste usluge gradske toplane, već danima cvokoću od zime. Radijatori su hladi i u naselju Obilićevo, koje je minulog vikenda ostalo i bez vode. Novi hladan tuš je najava da od sutra staje odvoz smeća.

Ono što se juče desilo ispred Multimedijalne sale u Banjaluci sramotno je i nedopustivo.

Zbog održavanja koncerta hora Sretenjskog manastira, u okviru festivala "Dani ruske duhovne kulture", u ponedjeljak, 6. oktobra biće obustavljen saobraćaj u Ulici kralja Petra I Karađorđevića, na dijelu od Aleja Svetog Save do Ulice Marije Bursać, i to u periodu od 18.30 do 21 čas.

Večeras je u Banjaluci počelo gradsko grijanje. Kotlovnice su upravo "puštene u pogon", pa će Banjalučani konačno spavati u toplom.

Klubovi vodenih sportova dva mjeseca se bore sa problemom zatvaranja Gradskog olimpijskog bazena.

Gradska uprava uputila je prijedlog za realokaciju sredstava, odnosno da se novac namijenjen za javni prevoz iskoristi za deblokadu Akvane što bi omogućilo otvaranje Gradskog olimpijskog bazena, a termin održavanja sjednice Skupštine grada na kojoj bi to pitanje trebalo da bude razmatrano mogao bi biti poznat sutra, naveo je Bogoljub Zeljković, odbornik SNSD u Skupštini grada.

Za hiljade sportista i građana koji koriste Gradski olimpijski bazen krajnje je neprihvatljivo, da Akvana, odnosno GOB, bude predmet političkog prepucavanja i na kraju ličnih animoziteta koji vladaju na relaciji gradonačelnik Draško Stanivuković i predsjednik Skupštine Ljubo Ninković, smatra Igor Mandić, odbornik Liste za pravdu i red u Skupštini grada Banjaluka.