
Hoće li Banjaluka imati grijanje: Zima pred vratima, u skladištima NEMA SJEČKE, problem i put do kotlovnica
Grijanje u najvećem gradu Srpske za sada je pod upitnikom.

Grijanje u najvećem gradu Srpske za sada je pod upitnikom.

Uprkos brojnim apelima „Eko toplana“ Banjaluka upućenih strateškom partneru JPŠ „Šume Republike Srpske“, situacija je sve nepovoljnija - isporuka energenta se ne odvija prema ugovornim odredbama, drvnog sortimenta za banjalučko komunalno preduzeće, koje grije preko 60.000 svojih sugrađana, nema dovoljno.

Penzioneri sa penzijom do 285 KM imaju besplatan javni prevoz, a danas su im u Parku „Mladen Stojanović“ i uručene elektronske kartice.

Podjela kartica za besplatan prevoz penzionerima sa najnižom penzijom do 285 KM biće organizovana sutra, 4. septembra u Parku „Mladen Stojanović“.

Gradonačelnik Draško Stanivuković uručio je besplatne kartice za javni prevoz srednjoškolcima i studentima iz porodica sa četvoro i više djece.

Penzioneri sa penzijom do 285 KM dobiće svoje besplatne karte za javni prevoz u nedjelju, 4. septembra u 12 časova na prigodnom druženju u Parku „Mladen Stojanović“.

Rok za prijave za besplatne karte za javni prevoz penzionerima sa najnižom penzijom produžen je do utorka, 30. avgusta.

Nakon što je Grad Banjaluka raspisao javni poziv za pomoć penzionerima koji primaju najnižu penziju do 285 KM u vidu godišnjih besplatnih karti za gradski prevoz, njih se prijavilo 50 odsto od očekivanog.

Najstariji sugrađani, koji mjesečno primaju do 285 KM penzije, do kraja sedmice mogu da predaju papire kako bi dobili besplatnu kartu za gradski prevoz. U Banjaluci, procjena je gradskih vlasti, ima oko 3.000 penzionera sa minimalnom penzijom, a bar ih 2.000 koristi autobuse za prevoz.

Iz Grada su pozvali studente i srednjoškolce iz porodica sa četvoro i više djece da predaju zahtjeve za besplate karte za javni prevoz.

U toku su prijave za besplatne karte za javni prevoz za penzionere sa najnižom penzijom – do 285 KM, a rok za prijem zahtjeva otvoren je do 26. avgusta.

Otkaz ugovora između regionalne deponije “DEP-OT” i “Čistoće”, kako Srpskainfo nezvanično saznaje, desio se zbog velikih dugovanja “Čistoće” prema firmi “DEP-OT”, koji prelaze pola miliona KM.

Uskoro će u užem centru Banjaluke biti postavljeno 39 novih pametnih autobuskih stajališta koji će imati i punjače za telefone i internet.

Penzioneri sa najnižom penzijom od sljedećeg mjeseca imaće besplatan prevoz, najavio je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

“Stanivuković je izgubio kompas”, “Stanivuković je potrčko Jelene Trivić”, “Otvorena nova linija za Tunjice za Đajića i Amidžića”, “Glasali smo za poskupljenje karata samo da dokažemo da Stanivuković ne može ispuniti obećanje”. Ovo su samo neke od izjava političkih aktera u osvit predizborne kampanje u kojoj prevladava lično blaćenje.

Potpredsjednik Gradskog odbora SPS Banjaluka i odbornik u Skupštini grada Milan Milaković poručio je da cijene karata u javnom gradskom prevozu treba da prate sniženje cijena goriva.

Banjaluka od 1. avgusta ima veoma skup prevoz, ali i dalje autobuse bez klime i nepovezane linije. Prepucavanja oko prevoza na kratko su utihnila njegovim poskupljenjem, ali su brzo i nastavljena.

Odbornik SNSD u Skupštini grada Banjaluka Srđan Amidžić rekao je da su ugovori o javnom gradskom prevozu, kao što je to slučaj i u Banjaluci, uvijek potpisivani, ali da postoji način da se ne zavlači ruka u džepove građana.

Bliži se predizborna kampanja, a zabavljača je sve više. Ili kako oni vole da kažu, boraca za sve ugrožene. Dvorske lude na svakom koraku otvaraju vrata svima, zabavljajući narodne mase.

Prevoznici su izdavanje potvrde o cijeni mjesečne karte, koje traže radnici kako bi naplatili troškove prevoza na posao u svojim preduzećima, počeli da naplaćuju, a cijena varira od 10 do 23 KM. Provjerili smo da li je naplaćivanje ove potvrde po zakonu i na osnovu čega se ona naplaćuje.