
NOVI CJENOVNIK Evo koliko od danas koštaju dnevne i mjesečne karte za gradski autobus
U Banjaluci je od danas skuplji javni gradski i prigradski prevoz.

U Banjaluci je od danas skuplji javni gradski i prigradski prevoz.

Turbulentnih zasjedanja Skupštine grada Banjaluka, na kojima neke odluke nikako da dobiju „zeleno svjetlo“, neko vrijeme neće biti, jer je odlučeno da ova ljetna pauza bude podugačka.

Kamo sreće da su naši najveći problemi nakaze koje snimaju spotove pored UKC Republike Srpske i izgubljeni i nekompetentni direktor te zdravstvene ustanove. Kako jedan drugog počastiše Vlado Đajić i Draško Stanivuković.

Vlado Đajić, direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske i predsjednik gradskog odbora SNSD u Banjaluci tvrdi kako je problem, koji se pojavio na gradilištu kod ove zdravstvene ustanove minimalan.

Najbolji učenik u Ekonomskoj školi Gradiška, student generacije Ekonomskog fakulteta u Banjaluci, čiji je master rad takođe ocijenjen desetkom, samo su neki od uspjeha Elvisa Mujkića (25), mladog ekonomiste iz Rovina kod Nove Topole, pripadnika romske zajednice.

Udruženje priređivača igara na sreću u Republici Srpskoj poklonilo je novi ajfon 13 najboljem studentu Republike Srpske, Stefanu Lopandiću iz Doboja. Kupovinom vrijednog poklona za Stefana, UPIS RS je pomogao i malenom Vukanu Stoiljkoviću, koji se bori s teškom bolešću.

Banjalučani su u šoku zbog novih cijena karata gradskog prevoza. Najviše reaguju na pojedinačnu kartu koja je poskupila za 50 feninga. Tako oni koji mijenjaju autobuse ili do grada i nazad idu, na primjer, dva puta, to će od 1. avgusta platiti 9,2 KM. Sa sadašnjom cijenom, to je 7,2 KM.

Grad Banjaluka vratiće linije za autobuse ukinute na početku virusa korona, a za osnovce koji do škole imaju manje od četiri kilometra subvencionisaće mjesečne karte.

Skupštinska većina na današnjoj sjednici usvojila je novi cjenovnik za javni prevoz u gradu na Vrbasu. Cijena pojedinačne karte u jednom smjeru koja se kupuje u autobusu je 2,30 KM, dok je set od pet karata 9, 70 KM. Jedinstvena mjesečna karta za radnike iznosiće čak 78 KM.

Uz podršku drugih odbornika, uspjeli smo da izglasamo održivi javni prevoz i u naredim mjesecima, rekao je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković nakon okončane 16. sjednice Skupštine Grada.

Na današnjoj sjednici Skupštine grada Banjaluka, između ostalog, dogovoren je novi cjenovnik u javnom prevozu, subvencije za grijanje, kao i veće stipendije za učenike i studente.

Na sinoć završenom takmičarskom festivalu zabavne muzike u okviru 31. Festivala umjetnosti "Slavjanski bazar" u Vitebsku, u Bjelorusiji, Kristina Mlinar iz Banjaluke osvojila je specijalnu nagradu za visok umjetnički domet u interpretaciji pjesme na slavenskom jeziku.

Na policama prodavnica i u omiljenim ugostiteljskim objektima čeka vas nova, limitirana edicija staklenih boca Sarajevskog kiseljaka sa potpuno drugačijim, modernim etiketama koje simbolizuju snagu i čistoću vode, mladost, ljubav, povezivanje s prirodom i ljudima, brigu o njima, te bude neka lijepa (o)sjećanja.

U više gradova Bosne i Hercegovine prošle sedmice su održani protesti zbog poskupljenja osnovnih životnih namirnica, goriva i raznih usluga, a odziv građana je bio, jednom riječju, skroman.

Riječ je o Ljetnjoj školi Univerziteta umjetnosti u Beogradu, koju će 9. jula 2022. godine otvoriti rektorka te visokoškolske ustanove prof. dr Mirjana Nikolić i prorektor prof. Branko Raković. Otvaranje će biti u održano 18 časova, u Kamernoj sali Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjaluci.

Karmen Obrdalj i Boško Krljaš, studenti Akademije dramskih umjetnosti u Banjaluci, zajedno sa kolegama iz Beograda i Novog Sada, učesnici su serijala "Rani radovi" o studentskom filmu u Srbiji i Republici Srpskoj.

Građani Banjaluke sutra će na posao ići javnim prevozom, potvrdio je za Srpskainfo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

U toku je rasprava o dnevnom redu današnjeg zasjedanja Skupštine grada, a u centru diskusije je novi cjenovnik karata u javnom prevozu.

Građani Banjaluke se, po svemu sudeći, moraju pripremiti da od petka neće imati javni prevoz! Zadnji sastanak prevoznika, predstavnika Grada i Skupštine grada nije ponudio rješenje, zato što se nisu pojavili predstavnici većine (SNSD, Ujedinjena Srpska i SP), čiji su glasovi presudni.

Građani se moraju pripremiti da od petka neće imati javni prevoz, ti zaključci se mogu izvući iz izjava gradonačelnika Draška Stanivukovića i direktora "Autoprevoza" Dejana Mijića.