
„Mora se stati u kraj masovnom neplaćanju“ Predsjednik Saveza opština i gradova traži izmjene Zakona o boravišnoj taksi
Trebinje je grad koji od turističkih usluga prikupi najviše novca u odnosu na ostala turistička mjesta u Republici Srpskoj.

Trebinje je grad koji od turističkih usluga prikupi najviše novca u odnosu na ostala turistička mjesta u Republici Srpskoj.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i Poreskom policijom, uhapsili su 25 osoba koje se sumnjiče da su malverzacijama u vezi sa plaćanjem poreza oštetili budžet Republike Srbije za više od 246.000.000 dinara.

„Direkcija za izgradnju i razvoj grada“ (DIRG) u Doboju ne gradi ništa, a razvija, vjerovatno, samo vladajuću stranku.

U Poreskoj upravi Republike Srpske osnovano sumnjaju da jedan dio ugostitelja registrovanih kao samostalni preduzetnici kriju promet i ne prijavljuju radnike na obavezne vidove osiguranja.

Usluge na vodi, odnosno rafting, u posljednjih pet do deset godina isključivo se pružaju komercijalno, a ova djelatnost je postala krajnje profitabilna za pružaoce. Sazrelo je vrijeme da se zakonom propiše obavezna forma organizacije pružaoca ovih usluga.

Poreska uprava Republike Srpske obavještava poreske obveznike da 31. marta ističe rok za podnošenje godišnjih poreskih prijava za 2022. i 2023. godinu.

Nacrt Rebalansa budžeta Grada, juče usvojen, veći je od početnog budžeta za 25 miliona KM. Veliki dio tog novca planiran je za gradnju sportskog kompleksa, odnosno dvorane sa teniskim terenima za potrebe turnira “Srpska open”.

Nakon današnjeg hapšenja inspektora Poreske uprave RS, oglasili su se iz ove institucije navodeći da podržavaju aktivnosti policije i tužilaštva na suzbijanju korupcije i kriminala.

Službenik Poreske uprave M.B. i dvojica saučesnika uhapšeni su u akciji MUP RS.

Ukupan promet preko fiskalnih kasa u maloprodaji u Republici Srpskoj u januaru ove godine iznosio je 683,6 miliona КM što je 74,4 miliona KM više nego u prvom mjesecu prošle godine.

Nakon što su platili porez na dobit, ostalo im je na raspolaganju 2,97 milijardi KM, što je oko 770 miliona KM više nego u 2021. godini.

Ugostitelji, trgovci i drugi privredni subjekti u sistemu fiskalizacije kažnjeni su lani s 5,4 miliona maraka jer nisu izdavali fiskalne račune, a poslodavci ističu da osim onih koji love u mutnom i izbjegavaju porez, dio krivice za paprene kazne snose i radnici koji nemaju nikakve odgovornosti, što treba promijeniti.

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniša Karan izjavio je večeras da resornom ministarstvu nedostaje 580 policajaca i da je ove godine u planu da se ponovo pokrene srednja škola unutrašnjih poslova kako bi podigli i kvalitet pripadnika MUP.

Priča sa kriminalizacijom klevete i vraćanjem u doba zloglasnog "verbalnog delikta" u Republici Srpskoj nije od juče, a počela je objavom na zvaničnom Tviter nalogu Milorada Dodika, u doba kad je on još, zvanično, bio član Predsjedništva BiH.

Registracija vozila u Republici Srpskoj je poskupjela jer je došlo do rasta cijena osiguranja od autoodgovornosti, potvrdio je Bojan Popović, predsjednik Skupštine Udruženja osiguravajućih društava RS.

Poreska uprava Republike Srpske je u prošloj godini nadležnim tužilaštvima u RS dostavila 37 izvještaja protiv poreskih obveznika zbog postojanja osnova sumnje da su činjenjem krivičnih djela oštetili budžet RS za 4,5 miliona KM.

Međunarodna rejting agencija „Standard end Purs“ saopštila je da je nakon urađene analize ekonomske situacije u Republici Srpskoj potvrđen „B“ dugoročni kreditni rejting Republike Srpske, sa stabilnim izgledima.

Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj RS, Rudnik i termoelektrane Gacko, „Pošte Srpske“ i „ElektroBijeljina“ ne odgovaraju na pitanja o aktuelnoj temi – neradnicima koji dobijaju platu.

Srebrenica je u sastavu Republike Srpske i to niko ne može da promijeni, ponajmanje ostrašćeni bošnjački političari poput Ćamila Durakovića.

Rasprava o najnižoj plati trajala je sat i po, a jedino što su se socijalni partneri usaglasili za to vrijeme jeste da je potrebno povećati minimalac - objavio je Ekonomsko-socijalni savjet RS kojim je predsjedavao Siniša Karan u svojstvu v.d. ministra rada RS.