
Predrag Duduković, direktor banjalučkog “Vodovoda”: Prošle godine ostvarena dobit, ove u PLANU DVA VELIKA PROJEKTA
Pozitivnu poslovnu godinu zabIilježili su u preduzeću “Vodovod”. A od dolaska nove uprave mnogo se toga uradilo.

Pozitivnu poslovnu godinu zabIilježili su u preduzeću “Vodovod”. A od dolaska nove uprave mnogo se toga uradilo.

Sjednica Skupštine grada Banjaluke ponovo je prekinuta zbog nedostatka kvoruma.

Nastavak sjednice Skupštine grada Banjaluka zakazan je za danas od 9 časova.

Vjerovao sam da niko ne može odbiti besplatan i povoljniji javni prevoz, ali ovdje nema pravila.

Na sjednici Skupštine grada Banjaluka danas se raspravlja o 34 tačke dnevnog reda.

Usljed nepredvidivih i neočekivanih kvarova na vodovodnom sistemu Banjica došlo je do problema sa distribucijom vode za stotine domaćinstava na platou i podnožju Manjače.

Predsjednik banjalučkog Gradskog odbora DEMOS Boran Bosančić pozvao je gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića i skupštinsku većinu da na sutrašnjoj sjednici Skupštine grada odobre sredstva za rješavanje problema vodosnabdijevanja na Manjači.

Uspješno je završena izgradnja vodovodne mreže u dužini od dva kilometara, čime je riješeno pitanje vodosnabdijevanja za oko 100 domaćinstava naselja Lauš u Banjaluci.

Obavještavamo vas da će u petak, 23. februara 2024. godine, biti izvođeni radovi u ulicama Knez Mihaila (Trn), Tome Radulovića, Arčibalda Rajsa te u Jagarama, saopštili su iz Vodovoda.

Kasarna “Mika Bosnić” na Manjači danima je bez pitke vode, pa su vojnici na teškim mukama, saznaje Srpskainfo.

Nakon demontaže stare pumpe, koja je bila u funkciji gotovo pola vijeka, u Fabrici vode u Novoseliji u Banjaluci u toku je montaža nove pumpe.

Proteklih nekoliko dana cijeli plato Manjače ostao je bez vode zbog havarije pumpi na izvorištu.

Ekipe „Vodovoda“ Banjaluka danas započinju obimne i zahtjevne radove na zamjeni pumpe u Fabrici vode u Novoseliji. Zbog ovih radova može se desiti da neka naselja na kratko ostanu bez vode.

Građanima velikog broja naselja u Sarajevu, koji su 27 sati bili bez vode, voda je počela da pristiže do jutros oko 7 sati.

Narodna skupština hitno treba da reaguje i donese deklaraciju i odluku o zabrani nastavka radova i otvaranja rudnika na podrčju Bistrice i Bukove Kose, poručila je Maja Dragojević-Stojić, potpredsjednica SDS i poslanik u NSRS.

Zbog radova na cijevi velikog profila u Bulevaru vojvode Stepe Stepanovića i Ulic Srđe Zlopogleđe, danas će doći do poremećaja u vodosnabdijevanju u naselju Obilićevo od 9 do 21 čas.

Vlada Republike Srpske usvojila je danas plan korištenja sredstava za podsticanje razvoja poljoprivrede i sela za 2024. godinu, za šta će biti izdvojeno 180.000.000 KM.

Gradski Vodovod Banjaluka obavještava građane da će se izvoditi radovi u ulicama Uroša Drenovića (Srpske toplice), Đure Jakšića (Bulevar), Dunavskoj (Kumsale), Miloša Obilića (Obilićevo) i Mirka Kovačevića (Obilićevo).

Iz „Vodovoda“ Banjaluka saopštili su da su ovu godinu započeli nabavkom pumpe u Fabrici vode u Novoseliji.

Zbog kvara na vodovodnom sistemu Subotica došlo je do poremećaja u vodosnabdijevanju potrošača u banjalučkim naseljima Goleši, Pervan, Pavlovac i Šibovi.