
Pojačane mjere: Njemačka vlada usvojila nova pravila za ulazak u zemlju
Njemačka vlada usvojila je danas novu uredbu kojom se pooštravaju pravila za ulazak u zemlju u cilju zaštite od "uvoza" korona virusa.

Njemačka vlada usvojila je danas novu uredbu kojom se pooštravaju pravila za ulazak u zemlju u cilju zaštite od "uvoza" korona virusa.

U isto vrijeme dok BiH zbog odluke odlazećeg visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani negiranja genocida vodi unutrašnje borbe i ulazi u političku krizu, region ide naprijed i jača ekonomske odnose.

Mate F. (61) iz Odžaka osuđen je na osam mjeseci zatvora zbog polnog uznemiravanja djevojčice (14), kojoj je u periodu od avgusta 2020. do 15. maja ove godine slao jezive poruke u kojima ju je pozivao na seks.

U Banjaluci se prethodnih dana često moglo čuti „obezbijedili smo besplatne udžbenike za osnovce“ iz raznih usta.

Podjelom mjesečnih karata najstarijim sugrađanima, gradonačelnik Draško Stanivuković simbolično je najavio olakšice Grada za ovu populaciju koja od sutra ima povoljniji javni prevoz.

Politiku naziva svojom misijom koja nije ograničena samo na Banjaluku, dok istovremeno tvrdi da nije kanidat za predsjednika Republike Srpske ili člana Predsjedništva BiH. Onima koji ga optužuju da se više slika, nego što radi, odgovara da iza svake njegove fotografije stoji jedno djelo.

Javna kuhinja, bez donacija, kao projekat koji “sam sebe izdržava“ i još pomaže zajednici – zvuči gotovo nevjerovatno, ali je ipak moguće.

Javno preduzeće "Vodovod" Bileća u narednom periodu intenzivno će kontrolisati ilegalne priključke, za koje novčane kazne iznose 800 KM, što je duplo više nego u prethodnom periodu.

U cilju oživljavanja prostora Doma omladine, a istovremeno i pružanja podrške udruženjima građana, Gradska uprava je prvi put raspisala javni poziv za sufinansiranje projekata i događaja koji će se realizovati baš u ovom prostoru u centru Banjaluke.

Osobe koje u Sloveniju dolaze iz crvenih zemalja, koje su navedene kao visoko rizične, ali prilože dokaze da su vakcinisane protiv kovid-19 ili da su se nedavno oporavili od ove bolesti, od danas više neće morati u karantin, a za manje od nedjelju dana biće na snazi samo Digitalni sertifikati iz EU i trećih zemalja.

Talas migracije prema Evropi će rasti do 2030. godine, prognozira studija bečkog Instituta za uporđivanje međunarodnih privreda (WIIW).

Ovog ljeta će svi ljubitelji banjalučkog tradicionalnog sporta moći naučiti osnovne tehnike vožnje dajaka, a početak obuke rezervisan je za ponedjeljak.

Iako se uslovi za ulazak u Grčku subotom redovno ažuriraju, svi se nadaju da većih problema zbog pandemije ipak neće biti, a raduju se i najavama da se cijene neće bitno mijenjati u odnosu na godine prije korone.

Za vjernike Srpske pravoslavne crkve (SPC) danas je počeo Petrovski post, ustanovljen u slavu svetih apostola Petra i Pavla i ostalih apostola koji su se poslije silaska Svetog Duha postom i molitvom pripremali za hrišćansku propovijed.

Svake subote Grčka objavljuje pravila pod kojima se može ući u tu zemlju zbog pandemije korona virusa.

Klub odbornika SNSD-a u Skupštini grada Banjaluka podnijeće iduće sedmice apelaciju Ustavnom sudu Republike Srpske zbog nezakonite primjene odluke o komunalnim taksama Gradske uprave na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem.

Ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske Vjekoslav Petričević rekao je danas da je cilj Nacrta zakona o društvenom preduzetništvu korišćenje potencijala društvenog preduzetništva radi održivog ekonomskog i društvenog rasta i razvoja Srpske.

Ministar za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske, Srđan Rajčević, uručio je danas u dobojskoj Bolnici "Sveti apostol Luka" prve dokumente za novorođenu bebu Sofiju majci Suzani Zekić, čime je zvanično počela realizacija projekta "eBeba".

Novorođena djevojčica pronađena je u drvenoj kutiji koja je plutala rijekom Gang u Indiji. Lokalni čamdžija čuo je plač bebe, izvadio iz vode kutiju ukrašenu slikama hinduističkih bogova Višne i durge i u njoj pronašao novorođenče zamotano u crveni šal.

Za pomoć privrednicima kojima je tokom pandemije bilo onemogućeno da rade iz budžeta Grada Bijeljina biće izdvojeno 200.000 KM. Ovom mjerom biće obuhvaćeno oko 500 semberskih preduzetnika.