
(FOTO) Gradonačelnik se kiti tuđim perjem: Banjalučani dobijaju novi parking, ali privatni
Novi parking kod Tržnice ne gradi Grad Banjaluka, kako tvrdi gradonačelnik Draško Stanivuković, nego "Tržnica" za svoje potrebe.

Novi parking kod Tržnice ne gradi Grad Banjaluka, kako tvrdi gradonačelnik Draško Stanivuković, nego "Tržnica" za svoje potrebe.

Banjaluka dobija 200 parking mjesta u centru grada.

U proteklih 15 dana u Banjaluci zaista traje prava revolucija, a kakva je to revolucija ako nije ispunjena napetošću, obrtima, neizvjesnošću, pa čak i strahom.

Urbanistički plan u Banjaluci još nije usvojen, iako se u gradu na Vrbasu već uveliko gradi na svakom koraku. Došao je do Nacrta, i na tome stao jer kako kažu iz Grada, on je prezahtjevan da se završi u relativno brzom roku.

Romanijska ulica u banjalučkom naselju Paprikovac se pretvorila u deponiju, zbog čega pozivamo Gradsku upravu Banjaluka da što prije riješi ovaj problem.

U cilju razvoja urbane mobilnosti, Banjaluka će uskoro dobiti i prve električne bicikle.

Kiosk u centru grada; to je nekad bio sinonim za solidan biznis i lijepu zaradu, ali vremena su se očigledno promijenila.

Trebaju li Banjaluci dodatna parking mjesta ili ne, upitao je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković osvrćući se na naš tekst o izgradnji parkinga mimo Regulacionog plana.

Kada će i da li će biti završena kružna raskrsnica na Bulevaru tek sada ne znamo. Naime, radove na ovom gradilištu zaustavila je inspekcija zbog toga što Grad nije obezbijedio građevinsku dozvolu.

Grad Banjaluka započeo je gradnju parkinga sa 200 parking mjesta kod Tržnice mimo predviđenog Regulacionog plana. To je prva rečenica našeg teksta objavljenog juče.

Grad Banjaluka započeo je gradnju parkinga sa 200 parking mjesta kod Tržnice mimo predviđenog Regulacionog plana.

Stanari iz banjalučke Ulice Prote Todora Srdića već mjesecima ne dozvoljavaju gradnju saobraćajnice. Bore se na sve načine kako bi spriječili da im automobili prolaze kroz dvorište.

Nakon današnjeg prekida redovne sjednice Skupštine Grada, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković kazao je da je ovo, nažalost, postala negativna praksa.

Gubitkom jednog od najvećih parkinga u gradu na Vrbasu, budžet će biti znatno skresan.

Preko noći pao je dogovor između Grada i predstavnika "Autoprevoza" da jedan od najvećih parkinga u Banjaluci ponovo bude otvoren.

Na ulicama haos, a u institucijama muk. Svi ćute i niko ne vidi probleme građana Banjaluke, ali i onih koji dođu u najveći grad Srpske. Glavno pitanje je ima li gdje neki parking.

Parking kod Stare autobuske stanice otvoriće se kroz par sati, a on će biti besplatan do daljnjeg.

Od danas je ponovo moguće parkiranje automobila na parkingu Stare autobuske stanice u Banjaluci, saopšteno je iz Gradska uprave.

Više nema parkiranja na Staroj autobuskoj stanici i to od kada je preduzeće „Autoprevoz“ ušlo u posjed zemljišta u samom centru Banjaluke.
