
Ili na ulicu ili preko granice: Borba za radnička prava u BiH uz restart sindikata
Zbog korona pandemije u BiH će i ove godine Praznik rada biti obilježen uglavnom prigodnim onlajn porukama i video spotovima.

Zbog korona pandemije u BiH će i ove godine Praznik rada biti obilježen uglavnom prigodnim onlajn porukama i video spotovima.

Pokušaj prisluškivanja i špijunaže visokih državnih službenika tokom nedavne posjete predsjednika Srbije Aleksandra Vučića Banjaluci u najmanju ruku je neetično i neprofesionalno i dovodi u pitanje odnose između Republike Srpske i Srbije, smatra šef Kluba odbornika Ujedinjene Srpske u banjalčukoj gradskoj Skupštini Neven Stanić, reagujući na potez gradonačelnika Draška Stanivukovića.

Srpski član i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je večeras da je neodgovorno ponašanje gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića, koji je na sastanak sa najvišim rukovodstvom Srbije i Republike Srpske došao sa opremom za snimanje, zasjenila dogovor o značajnim investicijama u Banjaluku.

Afera “bubica” je “izmišljotina i bezvezna priča” , rekao je to gradonačelnik Draško Stanivuković komentarišući informacije da je na jučerašnji sastanak rukovodstva Srpske i Srbije u Banskom dvoru pokušao da uđe sa "bubicom", što je uočio protokol predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Dolazak Aleksandra Vučića po zasluženo priznanje počasnog građanina, te obećani projekti u Banjaluci, svakako su obilježili ovogodišnju proslavu Dana Grada, ali je još jedan momenat privukao pažnju novinara i javnosti.

Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović i srpski član i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik ispratili su sa aerodroma u Mahovljanima delegaciju Republike Srbije, predvođenu predsjednikom Aleksandrom Vučićem.

Predsjednik skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić u obraćanju povodom Dana grada Banjaluka, rekao je da je ovo važan dan za Grad.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić upravo je napustio Banski dvor u Banjaluci i time završio svoju današnju posjetu Republici Srpskoj.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Banskom dvoru sa srpskim članom Predsjedništva BiH, Miloradom Dodikom, predsjednicom Srpske, Željkom Cvijanović, predsjednikom Vlade Srpske, Radovanom Viškovićem, gradonačelnikom Banjaluke, Draškom Stanivukovićem i predsjednikom Skupštine grada Banjaluka, Mladenom Ilićem.

Predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću, na Svečanoj akademiji povodom obilježavanja Dana grada uručen je ključ Grada Banjaluke sa Poveljom počasnog građanina.

Povodom 22. aprila – Dana grada i 76. godišnjice od oslobođenja Banjaluke od fašizma u Drugom svjetskom ratu, u Banskom dvoru počela je Svečana akademija.

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik naglasio je da Republika Srpska nikada nije imala značajniju posjetu, nikada se nije desilo da najvažniji funkcioneri Srbije u jednom trenutku budu u Srpskoj.

Povodom 22. aprila – Dana grada i 76. godišnjice od oslobođenja Banjaluke od fašizma u Drugom svjetskom ratu, danas će u 11 časova, prilagođeno epidemiološkoj situaciji, u Banskom dvoru biti održana Svečana akademija.

U Palati Republike u Banjaluci počeo je sastanak predsjednika Srbije Aleksandra Vučića sa predsjednicom Srpske Željkom Cvijanović i srpskim članom i predsjedavajućim Predsjedništva BiH Miloradom Dodikom.

Delegacija Srbije, koju predvodi predsjednik Republike Aleksandar Vučić, stigla je na Aerodrom Banjaluka.


Banjalučki predstavnici vlasti posljednjih mjeseci konstantno se utrkuju u tome ko ima veće zasluge, a cilj je prikupiti što više političkih poena kod građana.

Srpski član i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da će sutra sa rukovodstvom Srbije, koje dolazi u posjetu Republici Srpskoj, razgovarati o realizaciji značajnih projekata.

Sve nagrade povodom 22. aprila - Dana grada Banjaluke idu u prave ruke, a posebna čast za Banjaluku biće dolazak predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, navodi se u saopštenju Gradskog odbora SPS Banjaluka.

Banjalučki Gradski odbor SNSD, predvođen predsjednikom Vladom Đajićem, izrazio je zadovoljstvo zbog predstojećeg dolaska predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i delegacije Vlade Srbije u Banjaluku povodom Dana grada.