
"Uvijek ću IMATI OBRAZ da izađem pred svoj narod" Stanivuković se obratio okupljenima u Banjaluci (FOTO,VIDEO)
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, obratio se okupljenim građanima u Banjaluci koji protestuju ispred Skupštine grada.

Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, obratio se okupljenim građanima u Banjaluci koji protestuju ispred Skupštine grada.

Predsjednik Gradskog odbora DNS Bijeljina i ugostetelj, Miloš Stanišić, poručio je da ga je Aleksandar Đurđević prozvao po nalogu šefova iz Banjaluke "jer se oni plaše građana koji ne žele više da trpe nerad aktuelne vlasti pa izmišljaju neke zavjere".

Tačno u pet časova popodne oglasila se pištaljka u centru Banjaluke koja je nagovijestila protest ugostitelja.

Član Glavnog odbora SNSD-a Aleksandar Đurđević izjavio je da su protesti najavljeni za danas u Banjaluci isključivo političke prirode i da se njima nastoje politički zloupotrijebiti kako ugostitelji, tako i ostali građani koji su pogođeni mjerama borbe protiv pandemije, a s ciljem nečijih političkih interesa.

Iz Udruženja “Horeka” RS saopštavaju da su iscrpili sve mogućnosti pregovora sa Vladom RS, nakon najnovijih mjera otvaranja svih privrednih djelatnosti, osim ugostiteljstva.

Udruženje radnika ugostiteljstva i turizma u RS pozvalo je sve ugostitelje, rekreativce i ostale građane iz Republike Srpske da u ponedjeljak izađu na mirne proteste.

Prijedorčani masovno odlaze u ugostiteljske objekte u Sanski Most u Federaciji BiH i zato zatvarnje kafića u Republici Srpskoj nema smisla.

Privredna komora Repubike Srpske uputila je zahtjev predsjedniku Vlade RS Radovanu Viškoviću za organizovanje sastanka sa predstavnicima hotela, banjskih centara i turističkih agencija.

Deset osoba je uhapšeno u Bristolu na jugozapadu Engleske nakon što su demonstranti, koji su protestovali zbog novog bezbjednosnog zakona, bacali staklene boce i cigle na policiju.

Radnici u ugostiteljstvu pitaju sindikat šta je učinio da zaštiti njihova prava u ovom momentu, dok sindikalci poručuju da su mjere Štaba opravdane i da je Vlada obezbijedila bruto plate zbog zatvaranja kafića.

Nezadovoljni mjerama zatvaranja ugostitelji, frizeri i njihovi radnici su se i danas okupili ispred zgrade Gradske uprave u Prijedoru.

Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je danas u Banjaluci da su se na jučerašnjem protestu ugostiteljskih radnika u Srpskoj pojavili pojedini opozicionari, pokušavajući da to okupljanje ljudi koji imaju svoju muku neprimjereno zloupotrijebe i iskoriste u političke svrhe.

Poslanik SDS u Narodnoj skupštini Republike Srpske Davor Šešić tvrdi da je vlast u Republici Srpskoj pokazala strah od građana jer su juče prvo osudili njihovo okupljanje i proteste, da bi danas "brže bolje sazvali sastanak sa ljudima koji su i juče samo tražili svoja prava i pitali kako da prežive".

Predsjednik Skupštine grada Mladen Ilić je rekao da se naredna sjednica gradskog parlamenta odgađa i prolongira za najvjerovatnije utorak 30. mart.

Član Upravnog odbora Udruženja poslodavaca ugostitelja i turizma "Horeka" Vladan Šurlan rekao je Srni da je cilj današnjeg protesta ugostiteljskih radnika bio da se pronađe zajedničko rješenje problema u kojem se ova djelatnost našla, te da se ovo udruženje ograđuje od bilo kakvih političkih konotacija.

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović istakla je da se Srpska, kao i cijeli svijet, suočava sa teškim periodom usljed pandemije virusa korona, te da su zdravstveni radnici na izmaku snaga i da i oni, osim teškoća na poslu, imaju svoje porodice i svoje životne probleme.

Prijedorčanin Dražan Janjanin jutros je tri sata stajao ispred zgrade Gradske uprave u Prijedoru kako bi izrazio nezadovoljstvo novim mjerama Republičkog štaba za vanredne situacije.

Zdravstveni sistem neće moći da izdrži već za deset dana, ako se ništa ne preduzme. Tako govore projekcije.

Mi, zdravstveni radnici kovid odjeljenja UKC RS razočarani smo najavom protesta, planiranih za sutra u 12 časova, povodom najnovijih mjera Republičkog štaba za vanredne situacije.

Iz opštinske uprave Gacko biće otpušteno 38 radnika zbog nepravilnosti koje je utvrdila Upravna inspekcija Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, saopšteno je iz kabineta načelnika opštine Gacko Ognjena Milinkovića.