
Pravda prespora za banjalučke padobrance
U maju će biti tačno 10 godina od nezapamćene tragedije i smrti petorice padobranaca u Banjaluci.

U maju će biti tačno 10 godina od nezapamćene tragedije i smrti petorice padobranaca u Banjaluci.

Gradska uprava Banjaluka obavještava javnost da neće raditi u petak, 22. aprila i u ponedjeljak, 25. aprila zbog obilježavanja vjerskog praznika-Vaskrsa, u skladu sa Zakonom o praznicima Republike Srpske.

Boračke organizacije regije Prijedor organizovale su prevoz autobusima na sutrašnji mirni protestni skup pod nazivom “Sloboda“ koji će biti na Trgu Krajine u Banjaluci u 17 sati.

Šef kluba odbornika PDP u Skupštini grada Banjaluka, Dragan Milanović, ocijenio je kao lošu i kontraproduktivnu poruku Dragoslava Topića, šefa kluba odbornika SNSD, da Kristijan Šmit nije dobrodošao u Banjaluku.

Smrt petorice padobranaca, koja je prije 10 godina potresla Banjaluku i region, godinama je bila zaboravljeni slučaj, a Tužilaštvo BiH je tek odnedavno ozbiljno uzelo u rad istragu o padu aviona cesna u Zalužanima, saznaje Srpskainfo.

Veoma je tužno da bilo ko iz Republike Srpske daje legitimitet Kristijanu Šmitu sastajući se s njim, kada se zna da je Šmit jedan od predvodnika cijele priče pritisaka na Republiku Srpsku i oduzimanja Srpskoj i njenom narodu onoga što joj pripada, izjavio je portparol SNSD Radovan Kovačević.

Ujedinjena Srpska donijela je odluku o učešću na skupu "Sloboda", koji u srijedu, 20. aprila, organizuje Boračka organizacija Republike Srpske u Banjaluci, te poziva sve svoje predstavnike da uzmu aktivno učešće, rekao je lider ove stranke Nenad Stevandić.

Gradonačelnik Draško Stanivuković potvrdio je da je prihvatio poziv za sastanak u Banjaluci sa Kristijanom Šmitom, visokim predstavnikom u BiH kojeg ne priznaju vlade Rusije, Kine i vlasti Republike Srpske.

“Nakon šest godina, koliko su proveli u štrajku u parku "Mladen Stojanović", pronašli smo im novi dom, posao koji će im omogućiti da žive od svog rada. Posebno mi je drago što će ovi ljudi dobiti bolji i srećniji život, a mi priliku da u potpunosti uredimo naš park.”

Komisija Ministarstva pravde Republike Srpske, koja je obavila vanredni inspekcijski nadzor u banjalučkom zatvoru nakon samoubistva osuđenika, utvrdila je da u konkretnom slučaju nije bilo propusta nadležnih u ustanovi.

Radnik „Elektrokrajine“ Nenad Krejić (54) iz Kneževa poginuo je prilikom radova na elektro-mreži u selu Rađići kod Kneževa, potvrđeno je za Srpskainfo.

Ne tako davno pričali smo o gašenju OHR, kandidatskom status BiH u EU i oporavku nakon izlaska iz pandemije. Sada su nam glavne teme sankcije, nametanje odluka od strane OHR, prijetnje po bezbjednost Milorada Dodika i rat u Ukrajini, sa svim svojim posljedicama po svijet.

Visoki predstavnik Kristijan Šmit poručio je srpskom članu Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku "da ne vodi politiku kao parni valjak", ali i to da, kada "sudija svira kraj, treba stati".

Kristijan Šmit nema legitimitet visokog predstavnika, niti da nameće bilo kakve odluke narodnim poslanicima u parlamentu Republike Srpske koji su legalno i legitimno izabrani na izborima 2018. godine, poručio je danas potpredsjednik Narodne skupštine Denis Šulić.

U Narodnoj biblioteci u Novom Gradu sinoć su promovisana djela književnice Milanke Blagojević "Mandarinske patke" i "Nervus vagus i druge priče".

Parkiranjem na posebno označena „humana parking mjesta“ u Banjaluci, usmjeravate sredstva onima kojima je to najpotrebnije.

Zdravko Milanović (61) koji se objesio u pritvorskoj jedinici KPZ Banjaluka u vrijeme samoubistva bio je u ćeliji sa još dvojicom pritvorenika, saznaje Srpskainfo.

Marjan Ristič (62), slovenački konzul u Banjaluci, poginuo je kada ga je kod Rebrovačkog mosta u Banjaluci, dok je šetao, na trotoaru pokosio “golf” koji je vozio Banjalučanin Sergej Miljković (23).

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković uputio je telegram saučešća povodom tragične smrti konzula Republike Slovenije u Banjaluka Marjana Rističa.

Teške povrede glave bile su kobne po Marjana Rističa (62), slovenačkog konzula u Banjaluci, koji je kao pješak poginuo sinoć u saobraćajnoj nesreći u banjalučkom naselju Borik, potvrđeno je nakon obdukcije tijela.