
BOGAT PROGRAM ZA SLAVU GRADA Banjaluka se priprema za proslavu Spasovdana
Banjaluka se priprema za obilježavanje praznika Vaznesenja Gospodnjeg – Spasovdana – slave grada i Hrama Hrista Spasitelja.

Banjaluka se priprema za obilježavanje praznika Vaznesenja Gospodnjeg – Spasovdana – slave grada i Hrama Hrista Spasitelja.


Betoniran grad sa nepreglednim kolonama automobila koja se nemaju gdje parkirati, zasađeno tek pokoje drvo, prljave i zapuštene ulice i kvartovi, ekonomsko i kulturno urušavanje institucija, propali projekti, budžet čekamo kao Godoa - ovo je u najkraćem slika Banjaluke danas, saopšteno je iz Gradskog odbora Narodnog fronta.

Gospodska ulica, jedna od najpoznatijih i najposjećenijih u Banjaluci. Ali, danas izgleda tako da bi bilo tačnije nazvati je “Nekada Gospodska”.

Banjaluka je odavno poznata po svojoj ljepoti i uređenosti, ali sve je manje onih koji vjeruju u to. Danas vrlo često od sugrađana možete da čujete da “grad nikad nije bio prljaviji”.

Kada je 2020. osvojio svoj prvi gradonačelnički mandat, Draško Stanivuković je bio regionalna politička zvijezda, najmlađi gradonačelnik u istoriji Banjaluke, mladić koji je pobijedio Dodika i samoproglašeni vijesnik promjena. A danas?

U Banjaluci je danas, ako pratite medije i društvene mreže, uzavrelo. U Narodnoj skupštini Republike Srpske o donošenju novog ustava Srpske. Samo koji metar dalje, puna šetališta i bašte kafića.

Povodom obilježavanja 8. marta – Međunarodnog dana žena, Nova banka a.d. Banjaluka, uz podršku kompanije Mastercard, realizovala je osmomartovsko dekorisanje dijela šetališne zone u ulici Bana Milosavljevića i ulici Veselina Masleše u Banjaluci.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik odlučio je da iskoristi današnje sunčano i toplo vrijeme za šetnju centrom Banjaluke.

Ipak, nisu se svi razbježali nakon govora Milorada Dodika: najuporniji mitingaši, njih oko 200 su ostali su i prespavaće večeras na šetalištu pored Narodne skupštine, kako bi sutra nastavilu pružati podršku "predsjedniku Dodiku i Republici Srpskoj".

Umjesto da se zapita zašto po drugi put bira gubitničko rukovodstvo i to nakon što je izgubio sve - Banjaluku, nadležnosti u Republici Srpskoj, Šume i javna preduzeća, Milorad Dodik banalizuje sve ono što je urađeno proteklih godina i sve svodi na "na par šetališta uz Vrbas".

Sutra ćemo predložiti Nacrt budžeta, koji će sadržati sredstva za važne kapitalne projekte - izgradnju mosta u Docu, investiranje u vodovodni sistem "Tunjice" kao i izgradnju kuće "Predah". Započinjemo obnovu dvije kule na tvrđavi "Kastel", kako bismo sačuvali jedan od najznačajnijih simbola našeg grada.

Na poznatom banjalučkom izletištu Banj brdu u proteklih mjesec dana otrovana su četiri rasna psa, saznaje Srpskainfo.

Juče i danas smo svjedoci stare prakse SNSD-a i PDP-a u gradu Banjaluci koja se može sažeti u jednu rečenicu „oni kao napadaju, a mi se kao branimo“ što je najbolji paravan da se pljačka javnog novca građana Banjaluke nesmetano nastavi.

Umjesto da pričamo o cijeni privatnih vrtića, hajde da pričamo o izjednačavanju subvencija za svako dijete i na taj način izbjegnemo diskriminaciju djece koja borave u privatnim vrtićima.

Započeli smo najveći projekat uređenja čitave rekreativne zone Banj brdo – i ova vizija će Banjaluci donijeti sadržaje kakve zaslužuje!

Početak ove godine obilježila su stravična ubistva u Banjaluci i Palama. U Palama ubijen Aleksandar Tomić, nakon čega je njegovo tijelo zakopano u šumi. Bivši vođa navijača FK Borac Dejan Kostić zvani Dela ubijen je tokom vikenda ispred ugostiteljskog objekta, a za ubistvo su osumnjičeni Nemanja Sjenica i Jovica Grujić, osobe koje su imale debeo dosije kao i ubijeni.

Prošao je 33. rođendan Republike Srpske, 9. januar – Dan Republike. Mnogi političari poslali su poruke, svi složni bar u jednom: Srpska je svetinja. To što različito vidimo način kako treba da se upravlja institucijama, to je stvar politike i tu su se pokazale jasne i nepremostive razlike između vlasti i opozicije.

Ko se danas odlučio na laganu šetnju uz obalu Vrbasa na stazi ga je dočekala neobična prepreka.

Republika Srpska ima 18 razvijenih jedinica lokalne samouprave, odnosno gradova. Neki su veći, neki manji, a neki iznenađenje na „listi“. Mi smo pitali građane da li smatraju da stvarno žive u razvijenom mjestu, šta to imaju, a šta im nedostaje.