
NOVI UDAR NA DŽEPOVE GRAĐANA Nakon Vodovoda i Čistoća će tražiti POSKUPLJENJE svojih usluga
Nakon prvomajskih praznika na adresu Gradske uprave treba stići zahtjev Čistoće za povećanje cijene odvoza smeća.

Nakon prvomajskih praznika na adresu Gradske uprave treba stići zahtjev Čistoće za povećanje cijene odvoza smeća.

Grad Banjaluka nije oformio Savjetodavno tijelo za pitanja potrošača, propisano zakonom, koji je, ironično, donesen još dok je gradonačelnik Igor Radojičić predsjedavao Narodnom Skupštinom RS.

Odluka gradske vlasti u Bijeljini da poskupi odvoz smeća za stanovnike naišla je na veliko ogorčenje kod građana, koji kažu “da sve teže otplaćuju kredite kojima se zadužio Grad”.

Banjalučani će od idućeg mjeseca dobijati uvećane račune za potrošenu vodu, a uskoro bi se to moglo desiti i sa odvozom smeća.

Cijena odvoza smeća u Bijeljini uvećana je za 10 odsto odlukom koju je danas usvojila skupštinska većina u lokalnom parlamentu. Povećanje cijene komunalne usluge za građane, prvo nakon 2015. godine, uslijedilo je nakon poskupljenja od 25 odsto, sa 40 KM na 50 KM za deponovanje tone komunalnog otpada, koje je skupštinskom odlukom odobreno regionalnoj sanitarnoj deponiji “Eko-dep”.

Poskupljenje vode je nešto što je u ovom trenutku našim građanima neprihvatljivo, kazao je danas na pres konferenciji u Banjaluci Draško Stanivuković, poslanik PDP u Narodnoj skupštini RS.

Preduzeće Vodovod juče je Gradu dostavilo zahtjev za povećanje cijena svojih usluga dok Čistoća još kalkuliše koliko bi mogla tražiti.

Na području Bijeljine jedino preduzeće koje je ispoštovalo zakon da ima komisiju za razmatranje žalbi potrošača je „Komunalac“, navode u Udruženju potrošača „Zvono“.

Nakon što je Skupština Brčko distrikta odbila davanje saglasnosti Javnom preduzeću „Komunalno Brčko“ na odluku o utvrđivanju cjenovnika usluga prikupljanja i odvoza smeća u ovom preduzeću ističu da će im to otežati poslovanje.

Odbornici u Skupštini grada Prijedora na nedavnom zasjedanju iznijeli su primjedbe zbog smeća pored puteva na području grada, dok su se iz preduzeća „Komunalne usluge” naveli da su najveći prihod prošle godine ostvarili upravo odvozom otpada.

“Gradska toplana” Doboj donijela je novi tarifni sistem koji uvodi tri kategorije potrošača sa dosadašnjih pet, a cijene grijanja su povećane za domaćinstva sa 2,24 KM na 2,53 KM, snižene za preduzetnike na 3,38 KM sa 5,38 KM, a ostale su nepromijenjene za javni sektor – 5,38 KM za jedinicu isporučene energije.