
Danas potpisan ugovor: Između Banjaluke i Bijeljine gradi se 17 kilometara auto-puta
U Banjaluci je danas potpisan ugovor o izgradnji 17 kilometara dionice auto-puta Brčko-Bijeljina, ukupne vrijednosti 346 miliona 955 hiljada KM, bez PDV.

U Banjaluci je danas potpisan ugovor o izgradnji 17 kilometara dionice auto-puta Brčko-Bijeljina, ukupne vrijednosti 346 miliona 955 hiljada KM, bez PDV.

Sistem elektronske naplate na autoputevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH trebalo bi da bude uvezan, tako da vozači u BiH već do ljeta mogu koristiti jedinstveni tag uređaj u BiH.

U vladajućoj koaliciji u Republici Srpskoj neke funkcije u javnom sektoru su već raspodijeljene među strankama, ali o ostalima još traju pregovori sa, za mnoge, neizvjesnim ishodom.

Za direktora "Autoputeva Republike Srpske" imenovan je danas Nedeljko Ćorić.

Poslanik Demokratskog saveza (DEMOS) iz Bijeljine, Milan Dakić, biće novi v.d. direktora Javnog preduzeća „Putevi Republike Srpske“, saznaje Srpskainfo.

Bila su potrebna samo tri dana da desetočlana porodica Savić iz Banjaluke konačno malo predahne od neizvjesnosti i nemaštine.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković do kraja godine treba da realizuje odluku Skupštine grada o isplati po 100 KM penzionerima, poručili su predstavnici stranaka koje čine većinu u banjalučkom lokalnom parlamentu.

Vozeći se gotovo svakodnevno autoputevima u Srpskoj kako bi stigli na posao ili terapije, osobe sa invaliditetom i oboljeli od rijetkih bolesti mjesečno uštede nekoliko stotina maraka jer su oslobođeni plaćanja putarine, a te olakšice biće im omogućene i u narednom periodu.

U semberskim selima uveliko se radi na auto-putu Bijeljina - Rača. Plan je, za 36 mjeseci završiti 20 kilometara.

Predstavnici autoputeva Srbije, Republike Srpske i Federacije BiH razgovarali su danas o povezivanju sistema elektronske naplate putarine u okviru inicijative “Otvoreni Balkan”.

Javno preduzeće "Autoputevi Republike Srpske" dodijelilo je stipendije za devet najboljih studenata sa Univerziteta u Banjaluci i Istočnom Sarajevu, kao i Panevropskog univerziteta "Apeiron" Banjaluka.

Najviše glasova birača na opštim izborima za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH u Republici Srpskoj osvojio je SNSD - 253.383 ili 41,52 odsto, najnoviji su preliminarni i nepotpuni podaci koje je danas objavila Centralna izborna komisija (CIK) BiH.

Najviše glasova birača na opštim izborima za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH u Republici Srpskoj osvojio je SNSD -242.819 glasa ili 42 odsto, podaci su Centralne izborne komisije BiH (CIK) nakon obrađenih 2.170 ili 96,92 odsto biračkih mjesta.

Savez nezavisnih socijaldemokrata dobio je najviše glasova za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH - 223.272 ili 42,04 odsto, kao i SNSD-ov kandidat Radovan Višković za kojeg je glasalo 31.655 ili 14,18 odsto glasača, pokazuju novi preliminarni podaci Centralne izborne komisije BiH na osnovu 89,19 odsto obrađenih biračkih mjesta.

Javno preduzeće "Autoputevi Republike Srpske" 1. oktobra pokreće tromjesečnu akciju popusta na cijenu TAG uređaja, kao i na dopunu korisničkog računa s ciljem povećanja broja korisnika elektronske naplate putarne na auto-putevima u Srpskoj.

Svi vozači u Srpskoj koji se od oktobra odluče za elektronsko plaćanje putarine moći će da TAG uređaj kupe po 50 odsto nižoj cijeni, a prilikom njegove dopune ostvariće popust od 20 odsto.

Predsjednici Republike Srpske i Srbije Željka Cvijanović i Aleksandar Vučić, kao i srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik prisustvuju danas početku izgradnje još 20 kilometara auto-puta u Srpskoj od graničnog prelaza Rača do Bijeljine.

Vršilac dužnosti direktora preduzeća "Autoputevi Republike Srpske" Slobodan Stanarević rekao je da je vrijednost ugovora za izgradnju dionice auto-puta Rača-Bijeljina 258,6 miliona KM, bez PDV-a.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas na svečanosti povodom početka izgradnje dionice auto-puta Vukosavlje-Brčko da očekuje da ona bude završena za tri i po godine.

Direktorka Evropske banke za obnovu i razvoj u BiH Manuela Nisl rekla je danas u Kostajnici kod Doboja, gdje je završena prva dionica auto-puta na koridoru "Pet ce" kroz Republiku Srpsku, da je to važan i složen projekat za koji će biti potrebno vrijeme da se završi.