
"Lijepo je ponovo čuti dječiju graju" Kako protiču prvi dani nastave u OŠ "Vladislav Ribnikar" POSLIJE MASAKRA
Navršio se drugi dan od kako su se osnovci vratili u klupe OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu u kojoj s 3. maja dogodilo masovno ubistvo.

Navršio se drugi dan od kako su se osnovci vratili u klupe OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu u kojoj s 3. maja dogodilo masovno ubistvo.

Direktor Univerzitetskog Kliničkog centra Srbije, prof. dr Milika Ašanin naveo je da i dalje ima pacijenta, koji su povrijeđeni u pucnjavama u OŠ "Vladislav Ribnikar" i Mladenovcu, koji su životno ugroženi.

Nakon tragedija u OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i u okolini Mladenovca policija je skoro svaki dan izlazila sa saopštenjima o postupanjima zbog prijetnji na društvenim mrežama i na internetu.

Uroš B. (20) koji je izvršio krvavi pir u selima kod Mladenovca u kojem je ubio osmoro ljudi, a ranio 15, otkrio je šta je bio njegov motiv za ovaj monstruozni zločin.

U OŠ "Vladislav Ribnikar" dogodila se stravična pucnjava u kojoj je devet osoba, među kojima je osmoro djece, stradalo, kada je dječak ubica ispalio 57 hitaca, a kako je ispričao tada učenik ove škole, sve se dogodilo veoma brzo, a jedino što mu je na umu sve vrijeme bilo je - njegova mlađa sestra.

Dječak (13) koji je napravio masakr u svojoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru već šest dana nalazi se na posebnom odjeljenju u Klinici za neurologiju i psihijatriju za djecu i omladinu.

Televizija Pink emitovala je u noći između 9. i 10. maja američki film "Život pred očima" o masovnoj pucnjavi u školi.

Moja kćerka (12) je odličan đak. Ima sve petice, lijepa je djevojčica, bavi se sportom, ukratko, ništa joj ne nedostaje da bude srećna.

Ministarka za brigu o porodici Darija Kisić rekla je da učenik sedmog razreda koji je počinio masakr u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" K. K. neće izaći sa psihijatrije, i time demantovala pisanje pojedinih medija.

Ministarka zdravlja Danica Grujičić izjavila je danas da je najteže stanje djevojčice koja je u Tiršovoj, dok ostali pacijenti povrijeđeni u OŠ "Vladislav Ribnikar" i Mladenovcu pokazuju znake oporavka i stabilno su, što, kako kaže, daje nadu da će se oni oporaviti.

Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je, na pitanje zašto ni ona ni predsjednik Srbije nisu otišli i odali poštu ubijenima u školi na Vračaru i u okolini Mladenovca, jer "nisu željeli da politizuju tragediju".

U Srbiji je u prva tri dana predaje neregistrovanog oružja i municije predato 5.937 komada oružja, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.

U jednoj zagrebačkoj osnovnoj školi došlo je do incidenta kada je roditelj jednog učenika prijetio nastavnici da će se ponoviti "beogradski scenario" jer je učenik dobio ukor.

Troje povrijeđenih iz OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i šestoro iz Mladenovca na liječenju je u Urgentnom centru.

Djeca koja su u panici bježala nakon masovne pucnjave u OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu sklonište su pronašla u prostorijama jedne firme koja se nalazi iza škole.

Student (22) iz Splita je u pritvoru, jer je najavljivao masovna ubistva svojih kolega, a on je otkriven i uhapšen neposredno prije masovne pucnjave u OŠ "Vladislav Ribnikar", kada je učenik (13) te škole ubio osmoro vršnjaka i čuvara škole.

Drugi polufinalni meč između košarkaša Borca i Širokog započeo je minutom ćutanja u čast stradalih žrtava u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” u Beogradu, kao i masakru u Mladenovcu.

Od danas se đaci OŠ "Vladislav Ribnikar" vraćaju u školske klupe, sedam dana poslije tragedije u kojoj je učenik-pucač ubio 8 učenika i domara. Prvi dan u školi nakon masakra organizovan je tako da su sa djecom u školu dolazili i roditelji, a prateći savjete struke i Ministarstva prosvjete, nastava je organizovana tako da se djeci pomogne da se nose sa ovom tragičnom situacijom koju su preživjeli.

Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske predstavila je izdavačku produkciju Republike Srpske na Međunarodnom sajmu knjiga u Solunu koji je održan od 4. do 7. maja.

"Čika Dragan Vlahović nosio je mog sina iz kabineta u kabinet kada je polomio nogu da ne bi gubio od nastave, u vrijeme kad su se tek poslije korone vratili u klupe. Peti razred".