
Region žali za ugašenim životima: Danas sahrana policajca, njegove sestre i druga koji su ubijeni kod Mladenovca
Policajac Milan P. i njegova sestra Kristina, dvije žrtve bezumnog napada Uroša Blažića kod Mladenovca, biće sahranjeni danas.

Policajac Milan P. i njegova sestra Kristina, dvije žrtve bezumnog napada Uroša Blažića kod Mladenovca, biće sahranjeni danas.

K.K. znam od rođenja, zajedno su nam se družila djeca. Ništa nije ukazivalo na to da može da se dogodi ovakva tragedija. Ko je tu sad kriv? Stalno se pitam zašto, zašto i zašto? Šta se Kosti dogodilo…?.

U Srbiji je danas treći dan žalosti zbog tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i masovnog ubistva u selima u okolini Smedereva i Mladenovca.

Nezapamćena tragedija u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u Beogradu kada je maloljetni učenik ubio osmoro djece i čuvara, a ranio šest đaka i nastavnicu, ostavila je u šoku ne samo cijelu Srbiju već i region i svijet.

Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući lažni snimak trenutka masakra koji se dogodio u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" prije tri dana.

K.K. (13) dječak koji je prije dva dana u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio osam svojih vršnjaka i čuvara škole Dragana Vlahovića, a ranio sedam osoba do detalja je isplanirao stravično ubistvo, ali i kako da izbjegne zatvor, pokazalo je vještačenje njegovog telefona.

Sahrane 10 žrtava iz dva masakra koji su se tokom dva dana dogodili u Srbiji održane su danas.

Za samo 48 sati bili smo svjedoci dva stravična masakra u Srbiji u kojima je ubijeno 17 osoba, mahom djece, tinejdžera i mladih, dok je još 20 njih ranjeno.

Tragičan dan u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” u Beogradu potresao je region.

Plato ispred kapele na beogradskom groblju Lešće s pogledom na Savu i Dunav bio je mali da primi sve koji su došli da odaju počast tragično ubijenom čuvaru Draganu Vlahoviću.

Na beogradskim grobljima sahranjena su četiri učenika i radnik obezbjeđenja koji su stradali u pucnjavi u Osnovnoj školi (OŠ) "Vladislav Ribnikar" na Vračaru.

Poslije tragedije u OŠ "Vladislav Ribnikar" u kojoj je život izgubilo devet ljudi, osam učenika i školski portir kada ih je učenik Kosta K. (14) ubio hicima iz vatrenog oružja, Vlada Srbije proglasila je trodnevnu žalost koja će trajati od petka, 5. maja, do nedjelje 7. maja.

Dječak Kosta K. (13) ubio je 3. maja osmoro učenika i radnika obezbjeđenja u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru, a tokom krvavog pira ranio je još šestoro drugova i nastavnicu istorije.

E.K. (14), kćerka legendarnog odbojkaša i odbojkaškog trenera Dragana Kobiljskog, koja je stradala kobnog 3. maja, kada je četrnaestogodišnji dječak-ubica Kosta K. (13) počeo da puca na drugare i nastavnike u OŠ "Vladislav Ribnikar", sahranjena je danas na Centralnom groblju.

Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak na kojem se vidi navodno trenutak masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u kojem je ubijeno 8 đaka i čuvar, međutim, snimak je lažan.

Ministarka zdravlja Danica Grujičić iznijela je najnovije informacije o zdravstvenom stanju povrijeđenih u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i u okolini Mladenovca.

Na inicijativu Đačkog parlamenta OŠ "Sveti Sava" iz Sremske Mitrovice, dJeca i zaposleni, kao i pojedini bivši đaci, odali su počast dJeci nastradaloj u masakru u beogradskoj OŠ "Vladislav Ribnikar", saučestvujući u tuzi njihovih porodica i nastavnika.

Veliki broj porodice i prijatelja okupio se ispred kapele na beogradskom groblju "Lešće" da oda poslednju počast tragično nastradalom čuvaru OŠ "Vladislav Ribnikar", koji je zajedno sa još osam đaka tragično stradao od ruke maloljetnog Koste K. (13).

Kćerka legendarnog odbojkaša i odbojkaškog trenera Dragana Kobiljskog, E. K. (14) koja je stradala kobne srijede, kada je četrnaestogodišnji dječak-ubica Kosta Kecmanović (13) počeo da puca na drugare i nastavnike u OŠ "Vladislav Ribnikar", sahranjena je danas na Centralnom groblju.

Ministarstvo prosvjete, Ministarstvo zdravlja, UNICEF, Tim za psihološke krizne intervencije u zajednici, Filozofski fakultet, Društvo psihologa Srbije, Školski tim za krizne situacije i zaposleni u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" pripremili su Plan intervencije u krizi.