
Održano prvo zasjedanje u Banjaluci: Skupština građana pričala o temi „Preduzetništvo i mladi“
Tokom proteklog vikenda u Domu omladine održano je prvo zasjedanje Skupštine građana grada Banjaluka na temu „Preduzetništvo i mladi“.

Tokom proteklog vikenda u Domu omladine održano je prvo zasjedanje Skupštine građana grada Banjaluka na temu „Preduzetništvo i mladi“.

Prvo zasjedanje Skupštine građana održano je danas u Domu omladine, a 35 članova ove prve Skupštine građana imali su priliku da diskutuju o preduzetništvu na području grada, ali i da iznesu određene preporuke i na taj način se uključe u deliberativni proces i povećaju svoje učešće u donošenju odluka.

Prvo zasjedanje Skupštine građana Banjaluke biće održano sutra u Domu omladine. Skupština građana dio je projekta „Inoviranje demokratskog učešća na lokalnom nivou u Bosni i Hercegovini“, koji Grad Banjaluka provodi u saradnji sa Savjetom Evrope.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je na proslavi Dana Republike u Brčko distriktu da Srbi kroz vijekove nikada nisu bili osvajači i da su slobodu donosili i drugima, a slobodu traže i za srpski narod.

Po mnogima najveća balkanska zvijezda Lepa Brena pjevala je na reprizi Nove godine u Banjaluci, na trgu ispred sportskog kompleksa u parku "Mladen Stojanović", gdje je oduševila nekoliko desetina hiljada Banjalučana, ali i brojne goste koji su stigli u grad na Vrbasu tokom praznika.

Hrabri policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske su ponos Srpske jer su iskazali požrtvovanost u spasavanju ljudi u raznim nesrećama - iz požara, iz automobila u vodi, iz provalija, a učestvovali su i u humanitarnim misijama u drugim zemljama, te pojedinačno darovali krv na desetine puta.

U jubilarnoj desetoj akciji Movember koju je organizovalo Udruženje „Supebrke“ iz Banjaluke, prikupljeno je 8.000 KM za pomoć Milanu Mitrića iz Šipova koji se liječi od tumora testisa u UKC RS.

Radovan Višković, premijer Republike Srpske rekao je da je Vlada RS izdvojila 28 miliona KM za potrebe teniskog turnira Srpska open koji je u aprilu održan u Banjaluci.

Predstava „Ja (o) meni“ sa izvrsnim glumcima Minom Lazarević i Srđanom Ivanovićem, koja puni pozorišne dvorane Republike Srpske i Srbije, biće izvedena u Banjaluci u Domu omladine 17. decembra, u 20 časova.

Humanitarno plesno veče „Srcem za Iskru“ biće održano 16. decembra u Domu omladine sa početkom u 19 časova.

Šareno, svjetlucavo, bučno, neki bi rekli i cjenovno papreno. Ovako se opisuju gradovi u regiji koji sa posljednjim mjesecom u godini oblače praznično ruho.

Manifestaciju "Zimzobal" već danima kvari kiša i hladno vrijeme, a u parku "Petar Kočić" gdje se nalaze banjalučki marketi, skoro da i nema ljudi.

Ne bih se složila sa pesimistima koji smatraju da se naš narod odrekao svetosavskog puta. Ima u našem narodu jedna izreka koja ilustruje nadu u to da se korijen ne može zatrijeti i koja kaže: „Gdje je vrelo, tu će i kapati".

U nekoliko gradova u BiH danas i juče obilježen je Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama i početak globalne kampanje "16 dana aktivizma".

Otvaranjem izložbe rukotvorina žena iz Sigurne kuće u Domu omladine, te uličnim protestom na Trgu Krajine, u Banjaluci je danas počelo obilježavanje globalne kampanje "16 dana aktivizma u borbi protiv nasilja nad ženama".

Na završenom 17. festivalu dječjeg muzičkog stvaralaštva „Mali kompozitor – Banjaluka 2023" prvu nagradu osvojila je kompozicija "Čudan san" u izvođenju Anđele Mićanović iz Bijeljine.

U Domu omladine u Banjaluci održan je završni događaj projekta „PROBA vršnjačkog nenasilja“ – Program obuke ambasadora vršnjačkog nenasilja, koji je u proteklom periodu realizovao Institut Perpetuum mobile.

Udruženje Poljaka Banjaluke u saradnji sa organizacijom “Visla” iz Varšave, organizuje Festival poljskih filmova “Visla”, koji će biti održan u Domu omladine od 24. do 26. oktobra.

U današnja vremena beskućnici nisu mnogo uočljivi, ali kada dođu snjegovi i hladno vrijeme, dolazi do pritiska na Prihvatnu jedinicu u okviru Gerontološkog centra da pomognemo tim ljudima, da ih spasimo od hladnoće i nahranimo.

Četvrtu godinu u nizu Vaterpolo klub Banjaluka nastupiće na međunarodnoj sceni, ovaj put učestvovaće u LEN Čelendžer kupu, a ono što je zanimljivo, između ostalih, snage će odmjeriti sa Mančester sitijem.