
"U znak zahvalnosti" Besplatan parking za građane Srbije i u ovoj godini
U 2024. godini biće nastavljena praksa prema kojoj građani Srbije imaju mogućnost da besplatno parkiraju svoja vozila na području Banjaluke.

U 2024. godini biće nastavljena praksa prema kojoj građani Srbije imaju mogućnost da besplatno parkiraju svoja vozila na području Banjaluke.

Jovica Vukelić radi kao vatrogasac 20 punih godina i danas je dobio rješenje o privremenom premještanju na radno mjesto radnika na mjesto kontrole i naplate parkinga, zbog kako je navedeno, “povećanog obima posla”. U Banjaluci je u proteklih nekoliko mjeseci ukinuto oko 600 parking mjesta i nepoznato je o kakvom povećanom obimu posla se radi.

Gradski odbor Narodnog fronta Zvornik svakodnevno se bavi pitanjima koja si tiču građana Zvornika.

Od danas je u Banjaluci moguće platiti parking i bankovnom karticom kroz aplikaciju Go Parking.

Dobrovoljni davaoci krvi u Prnjavoru za svoju humanost nagrađeni su doživotnim besplatnim parkingom u ovom gradu, koji je prvi u Republici Srpskoj pokrenuo ovu inicijativu.

„Autoprevoz“ je još uknjižen kao vlasnik zemljišta stare Autobuske stanice i to je razlog zbog kojeg direktor Sladomir Đurić obavještava javnost o parkingu iako je drugoj firmi odobreno da ga naplaćuje.

Stanovnica Doboja ogorčena je zato što je dobila kaznu za parking, a kako tvrdi, nije mogla da ga plati ni pomoću SMS poruke, ni na automatu jer nijedna od tih opcija nije bila u funkciji.

Po Odluci koju je usvojila Skupština grada, a na osnovu koje se daje saglasnost gradonačelniku sa sklopi ugovor sa firmom Bewo Real Estatw o naplati parkinga, piše da se parking nalazi u drugoj zoni.

Privatni parking kod Stare autobuske stanice u Banjaluci, koji je nedavno otvoren, za samo nekoliko dana je podigao veliku buru. Ogorčenje je između ostalog izazvalo i to što na tom parkiralištu nem nijednog mjesta za vozače sa invaliditetom.

I šta danas imamo u centru grada? Misteriozni parking. Misteriozni, jer se ne zna pravi vlasnik. Parking koji je od Grada uzeo "Autoprevoz" da bi ga prodao firmi "Bewo" koju je kupila "Aktiva invest". Ali i dalje o cijeni parkinga, načinu naplate i svemu ostalom izvještavaju čelnici "Autoprevoza". Malo neobično, zar ne?

Parking kod Stare autobuske stanice u Banjaluci napokon je pušten u funkciju i trenutno je u fazi testiranja.

Dobra vijest za vozače u Banjaluci je da bi jedan od najvećih parkinga u centru grada, onaj kod Stare autobuske, mogao biti otvoren već sutra. Loša vijest je da će parkiranje biti možda i duplo skuplje nego ranije.

Rampe, kućice, naplatni aparati, iscrtane nove linije i novi asfalt – sve ovo postavljeno je i urađeno tokom preuređivanja parkinga na staroj autobuskoj stanici u centru Banjaluke.

Sjednica Skupštine grada Banjaluka, koja počeinje 9 časova, biće po svemu sudeći prilično zanimljiva, ne samo zato što će se raspravljati o novcu, nego i zbog aktuelnog časa.

Naplata parkiranja na Staroj autobuskoj stanici počeće onog trenutka kada "Autoprevoz" dobije potrebna odobrenja od strane Grada kako bi mogao početi sa naplatom.

Naplata parkiranja na Staroj autobuskoj stanici najvjerovatnije će početi za mjesec dana. Za sada je parkiranje na toj lokaciji besplatno, dok novi vlasnik ne dobije potrebna odobrenja od Grada kako bi mogao početi sa naplatom.

Jedan od divljih taksista u Beogradu, koji je prema riječima njegovih kolega, od ranije poznat nadležnima, vožnju od aerodroma do Beograda na vodi jednom strancu naplatio je čak 100 evra.

Preduzeće „Autoprevoz“ iz trećeg pokušaja je uspjelo da uđe u posjed vrijednog zemljišta u samom centru Grada, parkinga kod Stare autobuske stanice.

Parking u Banjaluci od juče je skuplji. Vozače su ujutro dočekale table sa istaknutim novim cjenovnikom po satu i naplata je krenula.

Nove cijene parkinga počeće se primjenjivati od naredne sedmice.