
PENZIJE VEĆE ZA ČETIRI ODSTO Vlada Srpske donijela najavljenu odluku
Vlada Republike Srpske donijela je danas Odluku o povećanju penzija za četiri odsto.

Vlada Republike Srpske donijela je danas Odluku o povećanju penzija za četiri odsto.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je da će Vlada RS na idućoj sjednici donijeti odluku o redovnom i vanrednom usklađivanju penzija, koje će iznositi četiri odsto.

Boračka organizacija Republike Srpske pozdravila je odluku Vlade Srpske o uvećanju osnovice za primanja boračkih kategorija u ovoj godini, ističući da je posebno značajno to što je Vlada obezbijedila mjesečno primanje za borce starije od 65 godina koji ne ispunjavaju uslove za starosnu penziju.

Puni kafići i restorani s jedne i pune javne kuhinje s druge strane. Tako ovog januara izgleda svakodnevica u najvećem gradu Srpske. Sasvim je normalno da ljudi imaju posao, novca za režije, ručkove i odjeću. Ali, nije normalno da tako veliki broj ljudi danas, doslovno, nema koru hljeba.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je večeras da je usvojeni budžet Srpske za narednu godinu od 4,024 milijardi KM veći od rebalansa za ovu godinu za osam miliona KM.

U Banjaluci će biti nastavljena posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske raspravom po hitnom postupku o Prijedlogu budžeta Srpske za 2022. godinu u iznosu od 4,024 milijarde KM, što je više za osam miliona KM od rebalansa budžeta Srpske za 2021. godinu.

Ministarstvo finansija RS obezbjedilo je sredstva neophodna za isplatu penzija u Srpskoj, kao i za korisnike prava u Federaciji BiH i inostranstvu, za koju je u neto iznosu potrebno 100.866.598 KM.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković najavio je da će Vlada na sutrašnjoj sjednici reagovati na rast cijena i donijeti izmjene uredbe o maržama kojim je predviđeno njeno ograničenje za osnovne životne namirnice.

Ministarstvo finansija Republike Srpske najavilo je da će danas biti doznačena sredstva u iznosu od 100.745.462 KM za isplatu septembarskih penzija u Republici Srpskoj, kao i za korisnike prava u Federaciji BiH i inostranstvu.

Ministarstvo finansija Republike Srpske obezbijedilo je 100.745.462 KM za isplatu septembarskih penzija u Republici Srpskoj, kao i za korisnike prava u Federaciji BiH i inostranstvu.

Budžet Republike Srpske za ovu godinu povećavamo za 221 milion KM na osnovu privrednog rasta koji se odrazio i na budžetske prihode, izjavila je danas ministarka finansija RS Zora Vidović.

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas rebalans budžeta Srpske za ovu godinu čiji je okvir četiri milijarde i 16 miliona KM, što je više za 221 milion KM, odnosno 5,8 odsto u odnosu na planirani budžet.

Penzioneri su najveće žrtve virusa korona, a oni koji su preležali ovu bolest sada se suočavaju s dodatnim troškovima za lijekove i oporavak.

Novac za isplatu avgustovskih penzija u Republici Srpskoj, kao i za korisnike prava u Federaciji BiH i inostranstvu, biće isplaćen sutra, 9. avgusta.

Iako se nosioci vlasti u Republici Srpskoj hvale ekonomskim pokazateljima, rast duga RS nakon prva dva kvartala 2021. godine treba da zabrine naše građane, tvrdi Milan Radović, zamjenik predsjednika SDS.

Narodni poslanik DNS Aleksandar Glavaš, kaže da vlast Republike Srpske ne prestaje da se u lice ruga napaćenim i obespravljenim građanima Srpske.

Prije sedam mjeseci Igor Radojičić je bio gradonačelnik Banjaluke, a danas je na birou. Ista sudbina je, nakon izbornog poraza, zadesila i dugogodišnje načelnike Bratunca i Kalinovika, a u škripcu se našao Zlatko Hujić iz Bosanskog Petrovca, političar koji je srušio mnoge stereotipe.

Vlada Federacije BiH će uz julsku penziju isplatiti jednokratnu finansijsku pomoć penzionerima koji su rezidenti BiH i penzije ostvaruju kod Federalnog zavoda PIO/MIO.

Premijer Republike Srpske Radovan Višković rekao je danas da je za razvoj Srpske potrebno graditi putnu infrastrukturu i da će Prijedor imati koristi od izgradnje auto-puta.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić izjavio je danas da bi ukupno povećanje plata zaposlenih u zdravstvu trebalo da bude do osam odsto.