
Raj za rekretivce: Završena gradnja trim staze uz Vrbas
Na radost brojnih rekreativaca, završena je gradnja nove trim staze uz šetalište pored Vrbasa, na potezu od mosta Venecija do Rebrovačkog mosta.

Na radost brojnih rekreativaca, završena je gradnja nove trim staze uz šetalište pored Vrbasa, na potezu od mosta Venecija do Rebrovačkog mosta.

Banjaluka ljeti živi uz svoje rijeke i rashlađenje od vrućina traži uz obale Vrbasa ili Vrbanje, ali ovaj grad se ne može pohvaliti da bilo koja od tih lokacija ima status plaže.

Projekat „Manjača kao turističko-rekreativi kompleks“ ima za cilj razvoj „zone Manjača“ kao novog turističkog i rekreativnog kompleksa, a prva faza realizacije pomenutog projekta, odnosno, akcija čišćenja terena, održaće se 27. juna.

Ne moram nikome da služim, nikom nisam potčinjen i spreman sam da budem zajedno s Banjalukom i građanima protivteža svom nemoralu i pustoši, svemu što se dešava u Srpskoj.

Banjaluka je za mene jedan od najljepših gradova u BiH i pun je zelenila. Ima jako velike potencijale da se dalje razvija i dobar geostrateški položaj, jer je dobro povezan sa ostalim gradovima kako u RS i BiH, a tako i šire.

Volim Banjaluku jer je to grad u kom sam odrasla, pun pozitivne energije i gostoprimljivih ljudi.

Grad zelenila oduševio me upravo opuštenim načinom života. Lokacijama koje nude mjesta za druženje, uživanje u prirodi i pričama o istoriji grada praćenim brojnim događajima koji veličaju ličnosti kojima se grad na Vrbasu ponosi.

Dolazak proljeća je istakao ono što je najljepše u Banjaluci, a to je da je grad zelenila s parkovima, procvjetalim cvjetnjacima i skrivenim zelenim oazama kao što je Banj brdo, a odskora i Trapisti. Da bi sačuvali to neprocjenjivo bogatstvo moramo svi zajedno uložiti više truda.

Volio bih ipak da Banjaluka ima još zelenih površina. Ne bi bilo loše da dobijemo bar još jedan veći park po uzoru na park “Mladen Stojanović”, trim stazu, uređena šetališta uz Vrbas, ali i teretanu na otvorenom.

Još jedan internet izazov zaludio je svijet “Izazov 10 godina”, gdje korisnici društvenih mreža postavljaju svoje fotografije snimljene prije deceniju i danas, a ovom zanimljivom trendu priključila se i Srpskainfo.

U Banjaluci je u posljednjih nekoliko godina primjetan razvoj na urbanističkom i infrastrukturnom planu. Takođe primjetno je povećanje sadržaja koje grad pruža kako svojim stanovnicima tako i turistima. Što je naravno rezultiralo i povećanim brojem turista.

S ciljem obogaćivanja turističke ponude, na više lokacija u gradu postavljene su klupe „prvog poljupca“ i table koje označavaju najljepša mjesta za fotografisanje.

U Banjaluci živim pet godina. Rođena sam u Novom Sadu, završila srednju školu u Prnjavoru, u Beogradu provela punih 18 godina… i nakon svega – Banjaluka!

Banjaluka je grad mogućnosti, dobrih ljudi i prijatelja. U Banjaluci sam završio Fakultet političkih nauka. Grad je bio taj koji me je primio kao svog i omogućio mi nova drugarstva, iskustva, izlaske, druženja.

Grad Banjaluka je grad zelenila, aleja, Vrbasa, šetališta, zgrada, kafana, raftinga, biciklizma, maratona, dječijih sajmova, pozorišta. Sve navedeno volim i podržavam.

Banjaluku najviše volim zbog njenog zelenila, aleja, Vrbasa i Kastela. Iako je grad prelijep u svako doba godine, čini mi se da od aprila do oktobra posebno zablista.

Radna mjesta su ono što je neophodno Banjaluci ako želi da napreduje. Nekoliko novih velikih preduzeća spasilo bi mnoge ljude ili cijele porodice koje se bore da prežive. Drago mi je što nadležni rade na tome da dovode nove investitore.

Banjaluka mi liči na ljepoticu koja se tako lijepo „ušuškala“ na mjestu gdje je, vjerovatno nekada, Panonsko more dotaklo krajiška brda na samom ušću Vrbasa. Možda sam i veoma subjektivan, ali mi se čini da je bila ljepša dok je nisu ovako okovali u beton i asfalt kojim su joj polomili mnoge grane. Smaragdni Vrbas i Park “Mladen Stojanović” su nepromjenljive ljepote grada.

Banjalučanka sam, ali već sedam godina živim u Beču, pa u Banjaluku dolazim uglavnom turistički, bez obaveze da nešto radim. Tako u našem gradu mogu da uživam u njegovim ljepšim izdanjima, a ne moram da se borim sa brigama, koje su svakodnevica većine Banjalučana.

Volim Banjaluku, to je moj rodni grad i ponosan sam što je iz dana u dan sve ljepša. Puno se gradi, postajemo mali i lijepo uređen evropski grad.