
Završen Međunarodni miting "Banja Luka open 2021": Šegel i Bjelajac najbolji (FOTO)
Nakon duže pauze koja je trajala više od godinu dana, međunarodna takmičenja u plivanju vratila su se na velika vrata u Banjaluku.

Nakon duže pauze koja je trajala više od godinu dana, međunarodna takmičenja u plivanju vratila su se na velika vrata u Banjaluku.

Željka Cvijanović, predsjednica Republike Srpske otvorila je prije nekoliko trenutaka međunarodni miting u organizaciji banjalučkog plivačkog kluba "Olymp".

Pionirska (“U-15”) reprezentacija Republike Srpske sastavljena od dječaka rođenih 2007. godine okupila se danas na stadionu Olimpa u Palama, na dvodnevnim pripremama za nastup na memorijalnom turniru “Stevan Nešticki” u Novom Sadu od 11. do 13. juna ove godine.

Gradonačelnik Draško Stanivuković dodijelio je rješenja o sufinansiranju programskih aktivnosti sportskih klubova po Osnovnom programu, za šta je ukupno izdvojeno oko milion KM.

Grad Banjaluka u ovoj godini stipendiraće 15 najboljih sportista, sa ostvarenim uspjehom kao ključnim kriterijumom za dodjelu ove stipendije, saopšteno je iz Gradske uprave.

Povodom 22. aprila – Dana grada i 76. godišnjice od oslobođenja Banjaluke od fašizma u Drugom svjetskom ratu, danas će u 11 časova, prilagođeno epidemiološkoj situaciji, u Banskom dvoru biti održana Svečana akademija.

Diplomirani inženjer statistike i kibernetike Slobodan Simikić iz Lopara, dugogodišnji planinar i član planinarske ekspedicije Republike Srpske, osvojio je brojne svjetske planinske vrhove.

Epidemija korona virusa ponovo je u punom je naletu u Srbiji. Uprkos tome, i dalje smo svjedoci brojnih javnih okupljanja, kola oko spomenika, kovid žurki.

Ponovo je odluka Republičkog štaba za vanredne situacije kojom je zatvoren jedini bazen u Banjaluci naišla na žestoke reakcije plivačkih i vaterpolo klubova, ali i brojnih roditelja plivača.

Plivački klub „Olymp“ iz Banjaluke podnio je i zvanično inicijativu za promjenu imena Gradskog olimpijskog bazena u Sportski centar „Branko Mićin“.

Plivački klub "Olimp" iz Banjaluke počeo je sa pripremama u godini velikih izazova u kojoj se održavaju Evropsko prvenstvo u Budimpešti i Olimpijske igre u Tokiju.

Povodom velikog hrišćanskog praznika Bogojavljenja, danas su vjernici širom Republike Srpske plivali za časni krst. Tradiciolno plivanje se odigralo i u Banjaluci, u hladnom Vrbasu, a od dvanaest učesnika, pobjedu je odnio dvadesetpetogodišnji Srđan Jolić.

Svi smo mi pobjednici i čast je biti dio ove prelijepe, tradicionalne manifestacije, nadam se da se na istom mjestu vidimo i dogodine, poručio je ovo Banjalučanin Srđan Jolić, ovogodišnji pobjednik u plivanju za Časni krst u rijeci Vrbas.

Bilećanka Ivana Tabaković, djevojka o čijem su zdravstvenom stanju izvještavali i mediji u regionu prije pet godina, kada je pala sa zaleđene litice u provaliju prilikom planinarskog pohoda na Orjen, nikada se nije odrekla planinarenja.

Plivači banjalučkog kluba “Olymp” Aleksandra Zekanović i David Vučić najbolji su plivači u apsolutnoj kategoriji na upravo završenom “Novogodišnjem mitingu” održavnom na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci.

Na Gradskom olimpijskom bazenu (GOB) u Banjaluci juče je održan 6. međunarodni plivački miting “Mali delfini 2020” u organizaciji Plivačkog kluba “Olymp” iz Banjaluke.

Nakon višemjesečne pauze izazvane epidemijom korona virusa u Banjaluci je na radost mnogih održan Međunarodni plivački miting „Plivaj srcem“ u režiji APK „22. april“.

Minja Matić iz Kragujevca na svijet je stigla prije godinu dana, u 36. nedjelji trudnoće.

Da iskreno prijateljstvo ali i snaga ljudske volje ne poznaju granice, dokazuje primjer 22-godišnjakinje s invaliditetom koja je osvojila Olimp, najviši i po mnogima najljepši vrh u Grčkoj – na leđima svog prijatelja.

Plivač banjalučkog "Olympa" Luka Simić danas se rastao od svojih drugara, jer je upisao studije na prestižnom međunarodnom fakultetu Univerziteta u Šefildu.