
Banjaluka nastavlja da obilježava DAN GRADA: Sutra polaganje vijenaca na više lokacija, svečana akademija i uručenje aprilskih nagrada
Dan grada Banjaluka sutra će početi odavanjem počasti herojima na više gradskih lokacija.

Dan grada Banjaluka sutra će početi odavanjem počasti herojima na više gradskih lokacija.

Tradicionalno je obilježen Dan grada, uz veliku tortu pripremljenu za ovu proslavu kod fontane u banjalučkom Parku "Mladen Stojanović", ali i bogat muzički sadržaj, vatromet i konfete.

Banjaluka je na današnji dan prije 79 godina oslobođena od fašizma u Drugom svjetskom ratu.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković poručio kako su banjalučani za Dan grada dobili mnoštvo rođendanskih poklona za koje su njegovi politički protivnici govorili da su neostvarivi i nemogući.

Pojeftinjenje pojedinačne karte javnog prevoza na 1,50 maraka, ali i povećanje subvencija za roditelje mališana koji idu u privatne predškolske ustanove na 100 i 200 maraka samo su neke od odluka koje planiramo realizovati u idućih mjesec do dva.

Baš kao i prethodne godine, zajedno sa sugrađanima, ali i brojnim posjetiocima Banjaluka će sutra, 22. aprila uz veliku tortu i spektakularan program proslaviti Dan grada.

Zajedno sa sugrađanima, ali i brojnim gostima Banjaluka će u ponedjeljak, 22. aprila uz veliku tortu i spektakularan program proslaviti Dan grada.

U banjalučkom parku Mladen Stojanović za kraj mjeseca zakazan je Festival boja pod nazivom "Rangotsav 2024". Ništa to nije neobično, osim činjenica da je inicijativa potekla od studenta medicine koji su u grad na Vrbasu došli iz Indije.

Počeli su pripremni radovi za izgradnju nove kružne raskrsnice kod „Kampusa“, tačnije rekonstrukciju raskrsnice na Bulevaru srpske vojske i Aleje Svetog Save.

Do naredne sedmice, javni toalet u banjalučkom parku Mladen Stojanović biće popravljen, izjavili su iz Gradske uprave Banjaluka, nakon što su se građani počeli žaliti na ovaj problem.

U parku "Mladen Stojanović" u Banjaluci okupili su se nezadovoljnih radnici u oblasti zdravstva i socijalne zaštite.

U Banjaluci počeo sa radom sistem iznajmljivanja javnih električnih bicikala, koji su sugrađanima i posjetiocima dostupni na više gradskih lokacija.

Brojnim aktivnostima, poput mjerenja šećera u krvi, krvnog pritiska, te promotivno-edukativnim radionicama, širom Srpske i FBiH obilježen je Svjetski dan zdravlja.

Podizanje svijesti o značaju zdravih životnih navika, promocija zdravlja, ali i besplatni savjeti stručnjaka neki su od ciljeva manifestacije koju danas u Banjaluci organizuju članovi Komiteta za međunarodnu razmjenu studenata medicine Republike Srpske, povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja.

Istog dana kada je u Banjaluci osnovano preduzeće za čupanje mladih sadnica u parkovima, Ministarstvo poljoprivrede Srpske je, u cilju štednje, uvelo prevozno sredstvo koje ne troši gorivo i funkcioniše bez vozača!

Popularni terminal za iznajmljivanje bicikala BL bajk od 8. aprila ponovo će biti u funkciji.

Planiramo da preko puta novog parka, na ušću Vrbanje u Vrbas, gradimo „Banjaluku na vodi“, rekao je gradonačelnik najvećeg grada Srpske Draško Stanivuković.

Možda 15, 30 ili 55 miliona maraka. Možda i manje ili više od ovih brojki, ali teško je to znati.

Zaposleni u pravosuđu stupili su u štrajk prije više od mjesec dana, već danima štrajkuju i rudari u Ugljeviku, štrajk su najavili i šumari, dok su zaposleni u zdravstvu, “za početak” zakazali protestni skup u Banjaluci.

Dvije različite škole u jednoj učionici. Fizičko vaspitanje u parku ako vrijeme to dozvoli. Ovako izgleda školovanje đaka jedne srednje škole 2024. godini u Banjaluci.