Svijet

Pupovac: Podignite optužnicu, sve ću reći na sudu

Predsjednik SDSS-a Milorad Pupovac pozvao je hrvatsko Državno tužilaštvo da podigne optužnicu protiv njega povodom izjava u medijima o stanju u Hrvatskoj, jer bi onda, kako navodi, mogao sve što ima da kaže na sudu.

Pupovac: Podignite optužnicu, sve ću reći na sudu
FOTO: ZORAN ILIĆ/RAS SRBIJA

Ja bih najviše volio da oni podignu optužnicu protiv mene pa da onda mogu da kažem sve što imam i branim se na pravi način. Neka odgovore onima koji kažu “uzmite pasoš Pupovcu”, neka uzmu, neka me izvedu pred sud, vrlo ću se rado odazvati – rekao je Pupovac povodom zahtjeva HVIDR da se Tužilaštvo izjasni o njegovim izjavama u medijima u kojima je Hrvatsku uporedio sa ustaškom NDH i ocjene da je Hrvatska faktor nestabilnosti u regionu.

Dodao je da neće biti kao “oni koji su, kada je trebalo da odgovaraju za zločin prema civilima u Gruborima, Uzdolju ili Varivodamam, pozivali hiljade drugih da ih brane”, već da će biti “sam sa svojom savješću i svojom rječju pred tim sudom”.

– Ja nemam nikakav problem da se pojavim pred sudom i rado ću da izađem pred sud i da branim svoje ime, riječi, politiku, a neću reći svoju čast jer bi to bilo bacanje bisera pred one pred koje se to ne treba bacati – rekao je Pupovac gostujući na hrvatskoj televiziji N1.

Podsjetio je da je prvo iskustvo sa sličnim optužicama imao 1991. i 1992. kada je upozorio na ratne zločine i nedopuštene radnje.

– Kasnije su neki bili optuživani za te ratne zločine, ne mojom zaslugom, nego zbog činjenice da je utvrđeno da su ratni zločini počinjeni – naveo je Pupovac.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu