Rekao je ovo danas lider SDS, Mirko Šarović nakon sastanka sa sa delegacijom Zelenih iz Evropskog parlamenta i njemačkog Bundestaga koju su činili Tineke Strik, Viola fon Кramon i Boris Mijatović.
Šarović ističe da su delegaciji Zelenih prenijeli da su ključni prioriteti SDS ekonomija, razvoj, stabilnost položaja Republike Srpske unutar dejtonske strukture BiH, regionalna saradnja i članstvo u Evropskoj uniji.

On je izrazio žaljenje što tri mjeseca pred izbore u javnosti ne dominiraju teme ekonomije, rasta standarda i razvoja.
– Željeli bismo da u pred periodu pred izbore dominiraju teme kao što su ekonomija i budućnost jer građani zaslužuju da čuju vizije boljeg života ali nažalost zbog složenosti trenutka dominiraće pitanja koji stopiraju napredak i razvoj ove države“, zaključio je Šarović.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu