Posljednja nesreća se dogodila u srijedu uveče, a prije 15 dana tu je poginuo i slovenački konzul Marijan Ristić.
Da nešto treba što prije poduzeti sa ovom ulicom kako bi se povećala bezbjednost učesnika u saobraćaju saglasni su i stručnjaci.
Ističu da ovo trenutno predstavlja jednu od najopasnijih ulica u Banjaluci.
Stručnjak za bezbjednost saobraćaja Nikola Ćopić se slaže da se što prije mora nešto uraditi, a za početak treba krenuti sa analizom pomenutog puta.
– Potrebno je analizirati faktor puta, vidjeti da li postoje kolotrazi ili druga oštećenja, a ako postoje, potrebno ih je otkloniti u što skorije vrijeme. Iako su fizički odvojene kolovozne trake i postoji trotoar i biciklistička staza, potrebno je razmotriti dodatne elemente bezbjednosti saobraćaja – pojašnjava Ćopić.

Prema njegovim riječima, bezbjednost bi se mogla povećati i sa dodatnom opremom puta, kao što su odbojne ograde i slično.
– Takođe, može se razmisliti i o pojačanoj kontroli brzine na pomenutoj dionici od strane pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova RS, a u krajnjem slučaju potrebno je razmotriti opciju stacionarnog radara ukoliko postoje mogućnosti za postavljanje – kaže Ćopić.
Dodaje da ne treba zanemariti preventivne aktivnosti, odnosno edukaciju učesnika u saobraćaju o bezbjednosti saobraćaja.
Kao što smo ranije objavili, proteklih 15 dana desilo se više saobraćajnih nesreća na ovom dijelu puta, a u jednoj je poginuo i Ristić.
Na istom mjestu prije nekoliko godina poginuo je i student iz Vlasenice, a teško povrijđen pješak.
U jednoj od nesreća, nedavno je učestvovalo i policijsko vozilo.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu