Kako je Ilda Šaulić priznala, mnoge očeve kolege i saradnici okrenuli su leđa porodici Šaulić nakon njegove smrti. Sedam godina otkako nas je napustio legendarni pjevač, oni koji su bili redovni gosti u njihovom domu odjednom su nestali.
– Ima ih mnogo, nisu to samo prijatelji, nego i neki bliski ljudi koji su dobili i titutlu kumova. Moja majka je tu više ostala povrijeđena i razočarana – iskrena je bila Ilda Šaulić.
Pjevačica je istakla da su ti ljudi bili usko vezani za Šabanov posao, ali i za porodična i privatna druženja. Posebno joj pada teško kada vidi koliko sve to pogađa njenu majku Gordanu.
“Nestali su, nema ni poziva”
– Onih kojih nema, nema s razlogom. Nestali su, nema poziva, uvijek se vraćam na moju majku, mislim da je njoj bilo teže. Dovoljno mi je bilo kad je moja majka rekla: ”Eto, sine, više ni telefon ne zvoni…” – ispričala je Ilda u Amidži šou.
Uspomena na Šabana živi, prije svega kroz plemenita djela. Pjevačica se sa posebnim emocijama osvrnula na humanitarni koncert održan 17. februara u prepunom “Sava centru”, prenosi Blic.
– Zahvaljujemo se Mariji Šerifović koja je imala divnu inicijativu da se koncert održi za nas na taj vrlo težak i emotivan dan. To će biti tradicija, a sav prihod od koncerta ide da pomogne mladim ljudima – rekla je Ilda.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.