Ona je za Blic ispričala kroz suze potresne detalje, a a na pregledu je tek saznala koliko je situacija bila komplikovana i teška.
– Kraj decembra je meni uvijek najemotivniji i mom Nikoli je uskoro rođendan. Svi znate da je jedva preživio, mi nemamo slike njegove prve tri nedjelje života, sve je to teško kada nemate te prve uspomene. Nisam ga vidjela prvih sedam dana. Bio je crn kao moja haljina kada su mi ga dali. Zahvaljujući toj vakcini koju je primio, nije imao posljedice. Bio je na kiseoniku. Kada bih vam rekla da mu u početku nije proradio instinkt da sam jede, hranili su ga preko sonde.
Mlijeko mi je krenulo poslije tri nedjelje. Mlijeko je lilo iz mene na prvi kontakt sa djetetom, tako da sam zvala babicu da pitam šta se desilo. Iznjedrila sam svakako dva divna čovjeka i na to sam ponosna. Često umijem da kažem da sam dobro i normalna. Ja bih za njega život dala, to je nešto nevjerovatno, ali kad se tako neke situacije dese, shvatimo koliko smo zapravo mali. Postoje ljudi čije dijete nije preživjelo, a ja često do danas kažem da je Nikola njihov sin. Sve je to preteško za mene – počela je priču pjevačica.
Ivana je potom nastavila:
– U prvoj trudnoći sam imala početak kancera, a Nikola je u drugoj trudnoći jedva preživio. Mogu sad jedva da pričam o tome, ali kako god da se okrene meni je teško – rekla je Ivana, pa nastavila:
– Kada se okrenem i vidim da je vrijedilo, onda sam ponosna. Godinama nisam mogla da pričam o tome. Mnogo je i do toga kako će neko da vas shvati. Ovdje kada neko kaže da boluje od neke bolesti koje nisu česte, ljudi se sklanjaju. Na kontroli sam saznala da sam imala kancer materice i bebu od pet mjeseci u stomaku, pa sam operisana. Moja trudnoća prva je protekla tako što sam je održavala, a borila sam se da ga rodim zdravog i pravog, poslije meni šta bude. Onda kada se dijete rodi shvatiš da si potreban više njemu nego sebi, pa se onda boriš i za sebe – kaže pjevačica.
Ivana tvrdi da ju je sve ojačalo do danas.
– Sve te situacije su me ojačale kroz život. Postala sam veći borac nego što sam bila, a sve što vam se dešava u životu, morate da kažete da idete dalje. Napisala sam testament prije 10 godina jer sam bila u strahu da će nešto da mi se desi.
Svi bi grabili sebi u tim situacijama. Sada kada čujem da beba plače meni nije dobro, imam traume. Ja u park ne idem. Ja sam istraumirana žena, ali imam sreću što je Nikola bio sa mnom u Beču u tom trenutku. Nikola je dobio vakcinu za zaštitu respiratornog sistema, koja nije živjela u Srbiji, 4.500 evra je koštala, za tri doze, pa sam ga tako zaštitila – rekla je ona.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.