Svijet

Tek rođena beba UMRLA U BOLNICI: Novorođenče prije tragedije ocijenjeno najvišom ocjenom, porodica za sve okrivila ZAPOSLENE

Na odjeljenju akušerstva Opšte bolnice u Nikšiću 25. oktobra preminulo je novorođenče.

Beba
FOTO: ALINA MATVEYCHEVA/PEXELS

Kako je porodica navela u saopštenju koje je dostavila, “obdukcioni nalaz ukazuje na mogući nemar zaposlenih”.

“Vijesti” čekaju odgovore iz nikšićke Bolnice.

– Dana 22. 10. 2025. u porodilištu Opšte bolnice u Nikšiću, rodila se zdrava djevojčica H. Š. od oca G. Š. i majke T. Š. Beba je rođena zdrava, ocijenjena je najvišom ocjenom, a porođaj je prošao lagano, bez ikakvih komplikacija.

– U subotu, dana 25.10, novorođenčetu je konstatovana žutica. Povedena je od majke oko 20 h toga dana u sobu za fotosintezu u kojoj je trebala da ostane 24 sata i više se nije vratila – kazala je porodica.

Pročitajte još

Kako su kazali, po preliminarnom nalazu obdukcije, smrt je nastupila oko 21.10 sati istog dana.

Dodali su da je kao uzrok smrti bebe navedeno gušenje hranom prilikom “bljuckanja“.

– Beba je ostavljena sama, niko nije bio tu od osoblja bolnice da joj pomogne, da je okrene, potapše šta god. Obdukcioni nalaz poslat je u Osnovno državno tužilastvo, koje po informacijama porodice treba da pokrene slučaj – kazali su, prenose Vijesti.