U razgovoru s novinarima tokom ljeta prošle sedmice, koji je od tada postao viralan, Tramp se nagnuo prema novinarki, pokazao prstom u nju i rekao: „Tiho, tiho, prasice“, dok ga je ispitivala o pokojnom osuđenom seksualnom prestupniku Džefriju Epstajnu i nedavno objavljenom imejlu u kojem je taj njujorški finansijer tvrdio da je Tramp „znao za djevojke“.
„Tramp frustriran novinarima koji šire lažne informacije“
Upitana u četvrtak o incidentu, portparolka Bijele kuće Karolin Livit rekla je da su američki birači ponovo izabrali Trampa zbog njegove iskrenosti te da bi novinari trebalo da cijene njegovu otvorenost u odgovaranju na pitanja.
“Quiet, quiet, Piggy.” -Donald Trump
I am continually appalled by Trump.But I’m even more appalled by the Christians who keep supporting him.
“Christian” means “Christ-like.”
Right now, every pastor and parent should be saying, “Act like Jesus not like Trump.”
Be kind.… pic.twitter.com/6xPDm0APjr
— Shane Claiborne (@ShaneClaiborne) November 19, 2025
– On upozorava na lažne vijesti kad ih vidi i frustriran je novinarima koji šire lažne informacije. Ali takođe pruža neviđen pristup medijima i odgovara na pitanja gotovo svakodnevno – rekla je Livit tokom brifinga u Bijeloj kući, ne nudeći nikakve dokaze o lažnim informacijama.
Drugu novinarku nazvao „užasnom osobom“ zbog pitanja o ubistvu novinara i Epstajnu
U utorak je u Ovalnom kabinetu Tramp drugu novinarku nazvao „užasnom osobom“ nakon što je saudijskog prestolonasljednika Mohameda bin Salmana, koji je bio u posjeti, upitala o ubistvu novinara Džamala Kašogija i pitala Trampa zašto nije objavio Epsteajnove dosijee.
Tramp je u srijedu potpisao zakon kojim se Ministarstvu pravde nalaže objavljivanje dokumenata iz dugotrajne istrage o Epstajnu, nakon što se u početku opirao javnom objavljivanju tih dokumenata.
Reporter: What did the president mean when he called the reporter piggy?
Leavitt: I think the president being frank and open and honest to your faces rather than hiding behind your backs is a lot more respectful than what you saw in the last administration pic.twitter.com/vOJX7gIB9s
— Acyn (@Acyn) November 20, 2025
Društvo profesionalnih novinara (SPJ) ove sedmice osudilo je Trampov omalovažavajući jezik prema novinarima, ističući njegovu istoriju korišćenja ponižavajućeg rječnika za diskreditovanje žena.
– Niko ne očekuje da će predsjednici biti najveći obožavaoci novinara. Ali ne bi se smjelo tolerisati napadanje novinarki ponižavajućim uvredama – rekla je izvršna direktorica SPJ-a Karolin Hendri, prenosi Index.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.