Pet naših sunarodnika prisutnih na MV Hondijusu, žarištu infekcije hantavirusom, vraćeno je na nacionalnu teritoriju. Jedan od njih je pokazao simptome na letu, objavio je Lekornu na Iksu.
On je naglasio da je svih pet putnika do daljeg odmah stavljeno u strogu izolaciju.
– Oni dobijaju medicinsku njegu i biće podvrgnuti testiranju i potpunoj zdravstvenoj procjeni – naveo je francuski premijer.
Lekornu je dodao da će večeras izdati ukaz o sprovođenju odgovarajućih mjera izolacije radi izbjegavanja bliskih kontakata i zaštite opšte populacije.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.