Vens bi tokom posjete trebalo da razgovara sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom i da sa njim održi zajedničku konferenciju za novinare, ali i da učestvuje na skupu “Dan mađarsko-američkog prijateljstva”, prenosi Mađar nemzet.
Vens je, uoči dolaska rekao novinarima da se raduje sastanku i susretu sa “prijateljem Orbanom”.
Tokom boravka američkog potpredsjednika u Mađarskoj doći će do poremećaja saobraćaja u Budimpešti i pojačanih bezbjednosnih mjera koje podrazumijevaju prisustvo oklopnih vozila na ulicama, zatvorene puteve, privremena ograničenja letova pri dolasku i odlasku, borbene avione u pripravnosti, zabranu parkiranja na putevima i trgovima kuda bi američki potpredsjednik mogao da prođe, piše mađarski portal Indeks.
Aerodrom Budimpešta upozorio je putnike da će zbog kretanja delegacija 7. i 8. aprila, na snazi biti privremena ograničenja saobraćaja u području oko aerodroma, kao i da putnike očekuje duže vrijeme putovanja prilikom prilaska aerodromu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.