Svijet

(VIDEO) TRAMP POSLAO STELT BOMBARDERE "Razarači bunkera" poletjeli ka Iranu

Američka Centralna komanda (CENTCOM) objavila je zvanične snimke polijetanja strateških stelt bombardera B-2A Spirit iz vazdušne baze u Misuriju.

(VIDEO) TRAMP POSLAO STELT BOMBARDERE "Razarači bunkera" poletjeli ka Iranu
FOTO: CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH/EPA

B-2 stelt bombarderi polijeću da bi izvršili misiju tokom operacije “Epski gnjev”, isporučujući udare dugog dometa kako bi ne samo eliminisali prijetnju današnjeg iranskog režima, već i onemogućili njihovu sposobnost da se u budućnosti ponovo izgrade, navodi se u objavi CENTCOM-a na društvenoj mreži Iks.

Bombarderi B-2 mogu da nose precizno navođene bombe “GBU-57 Massive Ordnance Penetrator”, poznate kao “razarači bunkera”.

To su “probojni” projektili sposobni da uništavaju ojačane podzemne objekte, uključujući ključna iranska nuklearna postrojenja, piše B92.