Putnici voza na liniji između Lila i Nima prijavili su ženu zbog nasilja nad djetetom, a policija ju je uhapsila na stanici u mjestu Mar-la-Vale Šesi, u blizini Pariza, prenio je “Parizjen”.
Incident se dogodio u subotu uveče, a kako je saopšteno iz kancelarije tužioca, ona je uhapšena zbog “vršenja nasilja nad osobom mlađom od 15 godina”.
Kako su ispričali očevici, žena je, nakon što je dječak prosuo sok, uhvatila dijete za kosu i udarila njegovom glavom o stočić na naslonu sedišta.
Šokirani putnici su prijavili incident putem posebnog broja telefona namijenjenog za prijavljivanje nasilja u javnom prevozu, naveo je izvor u istrazi.
Jedno od ključnih pitanja u istrazi je da se utvrdi priroda nasilja i da li se ono ponavljalo, a kako navodi list, osumnjičena je poznata policiji od ranije.
Dječak je preko noći smješten u sigurnu kuću, a privremeno je povjeren na staranje službi za zaštitu djece, navedeno je iz tužilaštva.
Ukoliko se utvrdi krivica za navedene optužbe, žena bi mogla da bude osuđena na kaznu do pet godina zatvora, kao i na novčanu kaznu od 75.000 evra.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.