
Pandurevićeva odgovorila Dodiku “Nismo mi na vlast došli sa 2 poslanika, tenkovima i 20.000 vojnika SFOR”
Nismo mi ti koji smo sa dva poslanika, 200 tenkova i 20.000 vojnika SFOR došli na vlast, i rušili institucije Republike Srpske.

Nismo mi ti koji smo sa dva poslanika, 200 tenkova i 20.000 vojnika SFOR došli na vlast, i rušili institucije Republike Srpske.

Strahovi, paranoje i pokušaj potpunog gušenja demokratije. Zašto se niste sjetili da ovakav zakon predložite kada je OHR 2004. godine zabranio finansiranje SDS iz budžeta?

Slučaj “Viadukt” u kojem Bosna i Hercegovina po arbitražnoj odluci treba da plati 110 miliona KM firmi iz Slovenije izgleda da je samo vrh ledenog brijega jer bi zbog arbitraža koje su započete Bosni i Hercegovini na naplatu moglo doći više od 2 milijarde maraka.

Mislim da Milorad Dodik ima traumu. On je u ratnom periodu proveo par dana u zatvoru zbog šverca. Imam dokumentaciju o tome i imam njegove iskaze.

Ako pratite, vidjećete da je sve manje i manje onih iz SNSD koji se oglašavaju i slijede Dodikovu politiku.

Afera ''Vijadukt'' je tek predvorje finansijskog pakla u koji ulazi Republika Srpska zbog arbitražnih sporova i zahtjeva vrijednih preko 2,2 milijarde KM.

Republika Srpska i njene institucije za njega nisu ništa drugo do kockarski žeton. Juče su nas uvjeravali da imamo podršku Trampa, Putina, da se sve mijenja, da će usvojeni zakoni imati planetarnu podršku, a da će Srpska uskoro biti nezavisna. Danas podvijen rep i poruka: Povlačim se.

Član Predsjedništva SDS Aleksandra Pandurević izjavila je da je Njemačka među četiri države sa kojim Republika Srpska ima najveću robnu razmjenu.

Član Predsjedništva SDS Aleksandra Pandurević rekla je da novi sporazum o formiranju koalicije na nivou BiH nije upitan.

Kada predsjednik i potpredsjednik Narodne skupštine Republike Srpske najave da "moraju pobiti" svu opoziciju, kada premijer kaže "pravo u čelo", a RTRS svakodnevno vodi gebelsovsku kampanju linča, onda je nus pojava paljenje Vukanovog auta i napad na njegovu imovinu i porodicu.

Dvanaestomartovska (rođendanska) diktatura! Čitam najave sutrašnje sjednice Narodne skupštine i kroz glavu mi poput munje proleti šestojanuarska diktatura Kralja Aleksandra. Kod nas počinje dvanaestomartovska.

Budžet institucija BiH povećan je za 188 miliona KM i to je, prema riječima ministra finansija Srđana Amidžića smanjenje troškova! Dalje nam je ministar objasnio da je povećanje budžeta SIPA, Sudu BiH i Tužilaštvu BiH u stvari višak, koji će oni trošiti 2026. godine. Ovakve izjave su zaista uvreda za inteligenciju.

Od Milorada Dodika smo navikli sve – da izmišlja, vrijeđa, disklalifikuje političke protivnike neistinama, obrušava se na medije, ali danas, vidno nervozan, otišao je dalje i počeo iznositi laži o djeci političkih neistomišljenika.

Ništa nije ogolilo licemjernu i populističku politiku SNSD kao današnje glasanje delegata SNSD u Domu naroda i njihova podrška Zakonu o graničnoj kontroli i Zakonu o zaštiti ličnih podataka.

Prva kćerka je mnogo nervozna jer se neko usudio pitati odakle im pravo da našim novcem lobiraju za skidanje sankcija porodici i zašto su zaboravili i niz vodu pustili one koji su nastradali zbog njih. Nervoza na max.

Ministar finansija BiH tek se dosjetio da dostavi informaciju o stanju javnog duga na kraju 2023. godine. Uranio baš! Kada se pogleda informacija, ne čudi zašto je toliko krio podatke.

Da sam imala viška 10.000 dolara da kupim ulaznicu, plus avionska karta i smještaj, i ja bih sa Dodikovim saradnicima otišla na Trampovu inauguraciju.


Prestolonasljednik nam saopšti da je političko umijeće kada njegov tata sa dva poslanika od njih 83 formira Vladu i kada NATO lovi poslanike do 42.
