
NESREĆA NA AUTOPUTU Kamion probio ogradu i prešao u suprotni smjer
Policijska uprava šibensko-kninska dobila je dojavu o saobraćajnoj nesreći na A1 između čvorova Vrpolje i Prgomet u ponedjeljak u 7:40 časova.

Policijska uprava šibensko-kninska dobila je dojavu o saobraćajnoj nesreći na A1 između čvorova Vrpolje i Prgomet u ponedjeljak u 7:40 časova.

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović izrazila je zadovoljstvo, jer je usaglašena trasa budućeg autoputa Beograd – Sarajevo, te naglasila da je riječ o velikom infrastrukturnom projektu koji će dati snažan podsticaj privrednom razvoju i doprinijeti regionalnoj stabilnosti.

Najmanje 32 osobe poginule su u saobraćajnoj nesreći u Gvatemali kada je kamion uletio u masu ljudi na autoputu, saopštile su vlasti te zemlje.

Dvojicu ljudi od smrti je dijelio samo djelić sekunde na prometnom autoputu u Poljskoj.

U Javnom preduzeću “Autoputevi RS” odlučni su da video nadzorom, čiji centar je u Laktašima, riješe problem učestalih krađa na dionici Gradiška – Banjaluka.

Hrvatski policajci zaustavili su u ponedjeljak u poslijepodnevnim satima automobil slovenačkih registracija koji je jurio čak 250 km/h putem kod Starog Petrovog Sela u Posavini.

Na nekoliko lijevčanskih dionica autoputa Gradiška – Banjaluka pokradeni su paneli zvučne izolacije, čime je ovaj infrastrukturni objekata oskrnavljen.

Radovi na izgradnji autoputa Beograd – Sarajevo, odnosno na izgradnji dionice kroz Srbiju, Sremska Rača – Kuzmin planirani su za jun, izjavila je danas ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorana Mihajlović.

Sve planske mogućnosti biće razmotrene da bi se pronašlo najoptimalnije rješenje za dionicu auto-puta Beograd-Banjaluka koja bi prolazila područjem grada Bijeljine, saopšteno je iz Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske.

Predsjednik Saveza opština i gradova Republike Srpske Ljubiša Ćosić izjavio je da je veoma značajna odluka da dio kraka auto-puta koji će povezivati Srpsku sa Srbijom ide od Istočnog Sarajeva preko Rogatice do Višegrada.

Načelnik opštine Sokolac Milovan Bjelica rekao je da je iznenađen i zabrinut viješću da je danas usaglašena trasa auto-puta kojom će biti zaobiđena Romanija i Birač, ali se nada da će više pažnje biti posvećeno modernizaciji saobraćajnica u ovim krajevima i pružena razvojna šansa.

Na istočnom kraku Koridora 10, između Proseka i Bancareva, dionici koja još nije otvorena za saobraćaj, pojavile su se pukotine, potrvđeno je iz Koridora Srbije.

Na teritoriji Sremske Mitrovice, na auto-putu Beograd-Šid kod sela Martinci automobil sa beogradskim registarskim tablicama sletio je sa kolovoza i tom prilikom povrijeđeno je pet osoba.

Vozila u vlasništvu lica sa invaliditetom, koja prevoze oboljele od rijetkih bolesti i Republičke uprave civilne zaštite oslobođena su plaćanja putarine na auto-putevima i brzim putevima u Srpskoj, potvrđeno je Srni u Vladi Republike Srpske.

Izrada prostorno – planske i studijske dokumentacije za izgradnju auto-puta od Kuzmina do Bijeljine može da počne, a ovaj posao bi trebalo da bude završen do polovine godine.

Autoput između petlji Sveti Rok i Posedarje u Hrvatskoj potpuno je zatvoren za saobraćaj zbog olujnog vjetra, saopšteno je iz Hrvatskog auto-kluba. Putnička vozila kao alternativu mogu koristiti puteve preko Gračaca, Obrovca i Karina, a ostala vozila pravac Gračac-Knin ili preko Kistanja i petlje Pirovac.

Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Neđo Trninić kaže za Srpskainfo da odgađanje gradnje autoputa Banjaluka-Prijedor nije konačno i da definitvnu odluku mora prvo da donese Vlada Republike Srpske.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da autoput od Doboja do granice sa Srbijom predstavlja prioritet za Vladu Srpske. Istakao je da već traju pregovori sa kineskim partnerima.

Na dionici autoputa Šimanovci – Šid u blizini Kuzmina došlo je do zastoja u saobraćaju nakon što su sa kamiona koji prevozi automobile pala tri vozila.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik najavili su da će sredinom ove godine, tačnije u junu, početi izgradnja autoputa od Beograda preko Kuzmina do Bijeljine i dalje ka Banjaluci.