
(VIDEO, FOTO) POČEO „BANJALUČKI FESTIVAL CVIJEĆA“ Park „Petar Kočić“ u znaku proljeća
U Parku Petar Kočić Park danas je počeo „Banjalučki festival cvijeća“, koji je i zvanični uvod u ovogodišnju manifestaciju „Banjalučko proljeće“.

U Parku Petar Kočić Park danas je počeo „Banjalučki festival cvijeća“, koji je i zvanični uvod u ovogodišnju manifestaciju „Banjalučko proljeće“.

U predivnoj atmosferi uz muziku, ples i osmijehe brojnih sugrađana, u centru Banjaluke svečano je otvoreno ovogodišnje „Banjalučko proljeće“.

Banjalučko proljeće stiže u Banjaluku i sa sobom donosi mnoštvo zanimljivih dešavanja za sve generacije.

U toku su pripreme za još jedno "Banjalučko proljeće", koje i ove godine donosi mnoštvo zanimljivih dešavanja za sve generacije.

"Banjalučko proljeće" koje iz godine u godinu obara sve rekorde posjećenosti i ove godine ostvarilo je sjajne rezultate, a nakon ove manifestacije stiglo nam je i "Banjalučko ljeto", saopštili su iz Gradske uprave.

Kulturno-umjetničko društvo "Dragočaj" je i ove godine, u sklopu manifestacije "Banjalučko proljeće" organizovalo dvodnevnu smotru folklora pod nazivom "Dragočajska šarenica".

U Banjaluci je danas organizovano proljećno druženje povodom otvaranja manifestacije „Banjalučko proljeće“.

Pripreme za veliko otvaranje „Banjalučkog proljeća“ su u završnoj fazi.

Banjalučko proljeće stiže u grad i sa sobom donosi mnoštvo zanimljivih dešavanja za sve generacije.

U cilju promocije jednog od simbola grada ovogodišnje "Banjalučko proljeće" biće u znaku tulipana "Banjaluka".

Stiže „Banjalučko proljeće“ i sa sobom u Banjaluku i ove godine donosi pravu proljećnu bajku i mnoštvo zanimljivih dešavanja za sve generacije.

U sklopu manifestacije „Banjalučko proljeće“, nakon koncerta u Verićima, Ansambl „Banjalučki vez“ će održati koncerte i u društvenim domovima u Ljubačevu i u Gornjoj Piskavici.

U okviru manifestacije „Banjalučko proljeće“, Ansambl „Banjalučki vez“ će i ove godine tokom maja i juna održati koncerte u više mjesnih zajednica.

Uz muziku, ples, dobru zabavu i sjajnu atmosferu zvanično je otvorena manifestacija "Banjalučko proljeće".

Otvoren je Festival cvijeća u parku „Petar Kočić“, a sve do nedjelje ovdje će biti prava cvjetna oaza, puna prekrasnog cvijeća, ukrasnih sadnica i cvjetnih aranžmana.

Sutra od 11 do 20 časova biće obustavljen saobraćaj u Ulici kralja Petra I Karađorđevića, od Ulice Marije Bursać do Aleje Svetog Save, zbog otvaranja manifestacije „Banjalučko proljeće“.

Pripreme za veliko otvaranje Banjalučkog proljeća su u punom jeku.

Sjajni rezultati i rekordna posjećenost koju je Banjaluka ostvarila u protekloj godini podstakli su nas da u ovoj godini našim sugrađanima, ali i svim posjetiocima ponudimo još veći broj kulturnih, sportskih i zabavnih sadržaja – što ćemo svakako realizovati u okviru manifestacije „Banjalučko proljeće“.

Sjajna atmosfera, mnogo dobre zabave, smijeha, pjesme, plesa, druženja, brojne manifestacije kulturnog, sportskog i zabavnog sadržaja je ono što vas očekuje u okviru programa „Banjalučkog proljeća“, koje će trajati do kraja juna.

Za vrijeme "Banjalučkog proljeća" zabilježen je značajan porast broja turista, dok je promet u sektoru ugostiteljstva povećan za 9,6 miliona KM, odnosno hotelijerstva za oko dva miliona maraka u odnosu na prošlu godinu.