
Ovog jutra bez gužvi u saobraćaju: Povećan broj biciklista i motociklista
Saobraćaj se jutros odvija po pretežno suvim kolovozima, a iz Auto-moto saveza Republike Srpske upozorili su vozače na povećan broj biciklista i motociklista na putevima.

Saobraćaj se jutros odvija po pretežno suvim kolovozima, a iz Auto-moto saveza Republike Srpske upozorili su vozače na povećan broj biciklista i motociklista na putevima.

U saobraćajnoj nesreći koja se danas oko 11 sati dogodila na lokalnom putu Tribunj-Ivinje stradale su dvije osobe, biciklisti, saopštila je policija.

Na Sokocu se danas okupilo više od 60 biciklista iz svih krajeva Srpske, Federacija BiH (FBiH), Srbije i Crne Gore na prvoj biciklističkoj planinskoj vožnji "Romanija zove 2021" stazom dugačkom 70 kilometara.

Vlado Čalakić (54) iz Rovina kod Gradiške teško je povrijeđen kada ga je sinoć, prema njegovoj izjavi datoj policiji i Službi hitne pomoći Doma zdravlja sinoć udario drugi biciklista na pješačkoj stazi u Rovinama i pobjegao sa mjesta ove nesvakidašnje nesreće.

”Policija u Novom Gradu u Novom Gradu i predstavnici Auto-moto društva "Una" danas su ukazali na ugroženost biciklista kao učesnika u saobraćaju i pozvali ih da poštuju zakonske propise i sačuvaju svoje i živote drugih učesnika u saobraćaju.

Vozač kamioneta uletio je u kolonu sa 270 biciklista tokom lokalne trke u Arizoni (SAD) i kritično povrijedio više takmičara.

Više stotina sugrađana vozilo je danas bicikl 4.000 metara centrom Beograda kako bi se skenula pažnja na probleme pacijenta oboljelih od raka debelog crijeva.

Zbog aktuelne epidemiološke situacije mnogi Banjalučani su koristili bicikl kao prevozno sredstvo.

Grupa građana okupljenih u “Banjalučkoj kritičnoj masi” (BKM) organizuju 25. decembra posebnu biciklističku vožnju u kojoj će se za učesnike dijeliti nagrade.

Pandemija korona virusa ima pozitivne posljedice, a jedna od njih jeste da je potaknula ljude da više koriste bicikle.

Motociklisti Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske bili su pratnja biciklističkom karavanu odmah pri ulazu u BiH preko Pavlovića mosta.

Grupa građana okupljenih u “Banjalučku kritičnu masu” poziva bicikliste u petak na zajedničku vožnju kroz grad, sa akcentom posebno na kružne raskrsnice.

Članovi Biciklističkog kluba “Leotar” krenuli su na šestodnevno putovanje biciklima do manastira Studenica.

Aktivisti Centra za životnu sredinu u saradnji sa inicijativom građana Banjalučka kritična masa, održali su akciju iz oblasti urbane mobilnosti i održivog transporta na dvije lokacije u Banjaluci.

Grupa građana okupljenih u Banjalučku kritičnu masu u petak, 26. juna organizuje tradicionalnu vožnju biciklima kroz grad. Vrijeme polaska je u 19 časova, ispred Muzeja savremene umjetnosti RS.

Za dobar dio Banjalučana bicikl je postao važno prevozno sredstvo za odlazak na posao te obavljanje dnevnih obaveza. Međutim, situacija na terenu pokazuje da grad ima oskudnu infrastrukturu za ove dvotočkaše, pa su biciklistima jedino na raspolaganju saobraćajnice ili trotoari.

Centar za životnu sredinu u narednim danima planira uputiti Gradu Banjaluka inicijativu za postavljanje dodatne saobraćajne signalizacije ,,Biciklisti na putu”, te ograničenje brzine na 40 kilometara na čas, na potezima puteva koje koriste stanovnici pojedinih naselja za svakodnevno kretanje biciklom, kao i veliki broj rekreativnih biciklista.

Centar za životnu sredinu nedavno je pozvao sve vlade u BiH, krizne štabove i lokalne zajednice da hitno dozvole rad servisima za bicikle, te ohrabre stanovnike da za neophodna dnevna putovanja koriste bicikl kao prevozno sredstvo.

Građani okupljeni u Banjalučku kritičnu masu organizuju posljednju biciklističku vožnju u ovoj godini, 27. decembra. Okupljanje je ispred Muzeja savremene umjetnosti RS, a start vožnje je u 18 časova.

Građani okupljeni u “Banjalučku kritičnu masu” pozivaju večeras bicikliste na vožnju kroz grad, počev od 19 sati.