
SITUACIJA STABILNIJA, ALI NIJE POVOLJNA U Srpskoj u padu broj novozaraženih i ljudi na bolničkom liječenju
U Srpskoj je došlo do određene stabilizacije epidemiološke situacije, što u prvom redu potvrđuje pad broja potvrđenih slučajeva korona virusa.

U Srpskoj je došlo do određene stabilizacije epidemiološke situacije, što u prvom redu potvrđuje pad broja potvrđenih slučajeva korona virusa.

Na liječenju u novosadskim kovid bolnicama trenutno se od zaraze virusom korona liječi 455 pacijenata, od kojih je 38 priključeno na respiratore, saopšteno je iz Kliničkog centra Vojvodine (KCV).

U 50. nedjelji nadzora nad gripom u sezoni 2020/2021, domovi zdravlja u Srpskoj prijavili su 2.867 akutnih respiratornih infekcija (ARI), dok je oboljenja sličnih gripu (ILI) registrovano 997.

Trenutno se u VMC "Karaburma" u Beogradu liječi 121 kovid pacijenta, a od tog broja 12 je na respiratorima, kaže komadant te vojne kovid bolnice, pukovnik dr Ivo Udovičić.

U zdravstvenim ustanovama u Srpskoj od kovida se trenutno liječe 1.064 pacijenta, od čega u Univerzitetskom kliničkom centru RS 379, a u opštim bolnicama u RS njih 685.

U posljednja 24 časa u Srbiji je na korona virus testirano 15.765 osoba, njih 4.932 je pozitivno, dok je nažalost 49 osoba preminulo.

Šef zdravstvene službe u glavnom gradu Švedske, Stokholmu, zatražio je pomoć vlade jer se gradske bolnice prebrzo pune pacijentima oboljelima od Kovid-19 usred sve ozbiljnijeg novog talasa infekcija.

U zdravstvenim ustanovama u Srpskoj od kovida se liječi 1.115 pacijenata, od čega u Univerzitetskom kliničkom centru RS 384, a u opštim bolnicama njih 731.

Austrijski ljekari upozoravaju da bi treći talas zaraze korona virusa za bolnice bio samo uslovno savladiv.

U bolnicama u Srpskoj trenutno je hospitalizovano 1.119 pacijenata, od toga 392 u Univerzitetskom kliničkom centru RS u Banjaluci.

Epidemija korona virusa u Srbiji ne jenjava, broj hospitalizovanih pacijenata gotovo je došao do 8.500, sve je više smrtnih slučajeva, a crni rekordi se nižu iz dana u dan.

Iako je došlo do blagog pada broja ljudi koji se liječe zbog kovida, kao i onih koji se bore sa teškom kliničkom slikom, epidemiološka situacija u Srpskoj i dalje je nepovoljna, upozoravaju stručnjaci.

Na respiratore u Univerzitetskom kliničkom centru (UKC) Republike Srpske u Banjaluci priključena su 44 pacijenta, odnosno pet više nego dan ranije, objavio je Institut za javno zdravstvo.

Beograd, Novi Sad i Kragujevac su u vrhu liste gradova sa najvećom distribucijom zaraženih, a samo u prijestolnici Srbije su zabiležena 1.474. nova slučaja, od 5.809 novozaraženih koronom.

U Srpskoj se od kovida trenutno liječi 1.108 pacijenata, od čega u Univerzitetskom kliničkom centru RS 405, a u opštim bolnicama 703, podaci su Instituta za javno zdarsvtvo RS.

Zbog virusa korona u Srpskoj je, po posljednjim podacima, ukupno hospitalizovano 1.111 pacijenata.

Bolnice u SAD preplavljene pacijentima oboljelim od Kovida 19 pokušavaju da privuku medicinske sestre i ljekare iz penzije.

Broj pozitivnih na korona virus u Kraljevu bliži se 5.000, a smatra se da je broj asimptomatskih slučajeva od osam do deset puta veći.

Odlazak naše djece na liječenje u inostranstvo otežan je u posljednjih mjesec dana, zbog sve većeg broja zaraženih virusom korona u svijetu i mjera zabrane kojih mnoge zemlje uvode.

Zbog virusa korona u Srpskој је trenutno hospitalizovano 1.134, građana, od toga 436 pacijenata leži u Univеrzitеtskоm kliničkоm cеntru RS.